نحوه آموزش زبان دوم به کودکان چگونه است؟

کد خبر 10421 - 1392 10 | تاریخ: 1415 روز پیش-1392/10/14 | ساعت: 10:00

تقریباً همه ما یادمان هست که کودکمان برای اولین بار چه کلمه ای را به زبان آورد. این موضوع آنقدر  جالب است که حتی زمان آن را نیز یادداشت می کنیم یا به خاطر می سپاریم. ولی آیا می توان دقیقاً گفت که چه زمانی آن لغت را یادگرفته؟ و یا اینکه چه کسی به او یاد داده؟؟؟ جواب این سئوال را نمی توان به درستی داد. زیرا مجموعه ای از افراد و شرایط سبب می شوند تا کودک لغت یا عبارتی را فرا گیرد.

در سنین پایین فاصله بین یادگیری تا استفاده از آن زیاد می باشد. در نتیجه می توان گفت کودکان مفهوم خیلی از عبارات را می دانند ولی قادر به استفاده از آن ها نیستند. به طور مثال از جمله اولین لغاتی که کودک مفهوم آن را فرا می گیرد می توان به نام خودش اشاره کرد. وقتی شما کودکتان را با نام فرا می خوانید معمولاً او واکنش نشان می دهد. این بخش از زندگی کودک به خودی خود اتفاق می افتد و شاید نتوان گفت که کودک شما تحت آموزش زبان مادری خود است، در حالیکه در واقع این اتفاق در حال رخ دادن است.

اما خیلی از والدین معتقد هستند که زبان دوم نیاز به آموزش خاص دارد. ما در این مجموعه مقالات قصد داریم که روش آموختن زبان دوم به کودکتان را برای شما آموزش دهیم. قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد فقط همان شکلی که کودک شما  فارسی را آموخت را می خواهیم برای زبان انگلیسی هم به کار بندیم. اگر زبان انگلیسی شما زیاد خوب نیست باز هم خیلی نگران نباشید چون حداقل "اولش زیاد سخت نیست".

نکات مهم اولیه :

هر چه آموزش زبان دوم از سن پایین تر شروع شود (حتی زمانی که کودک در شکم مادر هست) آموزش عمیق تر، ماندگارتر و برای شما ساده تر خواهد بود.

اگر به دقت اصول آموزش زبان دوم را رعایت کنید، نباید نگران قاطی کردن زبان ها توسط کودکتان باشید.

آموزش از خانه شروع می شود و ابزار خاصی در مراحل اولیه لازم نیست.

استفاده از صدای رسا و شمرده گفتن از اصول مهم محسوب می شود.

کودکتان را مجبور به توجه کردن نکنید. فقط با او صحبت کنید.

زبان انگلیسی را با فارسی قاطی نکنید، در باره هر موضوعی که می خواهید صحبت کنید یا کاملاً فارسی و یا کاملاً انگلیسی صحبت کنید.

 


منبع : نی نی مامان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 2 چند است؟

ADVERTISING