فیلترینگ وایبر، تانگو، واتس اپ و کوکو در دستور کار قرار گرفت

کد خبر 10500 - 1392 10 | تاریخ: 1320 روز پیش-1392/10/15 | ساعت: 23:26

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که تقریبا نیمی از اعضای هیات دولت در آن عضو هستند در آخرین موضع گیری خود پس از فیلتر کردن وی چت اعلام کرد:  تانگو، وایبر، واتس آپ و کوکو در دستور کار کارگروه قرار دارد.

عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد: برای فیلتر دامنه اصلی اینستاگرام هیچ دستوری صادر نشده است، البته این در حالی است که قبلا دستور فیلتر چندین صفحه مجرمانه از این سایت توسط کارگروه صادر و اجرا شده است.

وی درباره فیلتر شدن سایر نرم‌افزارهای خارجی  شبیه We chat نیز گفت: فیلتر شدن نرم‌افزارهای خارجی مشابه WE chat هم در دستور کار کارگروه است، فیلتر شدن نرم‌افزارهای ( Tango، viber، Coco، Whats app ) تانگو، وایبر، واتس آپ و کوکو در دستور کارگروه بوده و هنوز هم از دستور خارج نشده‌اند.

خرم‌آبادی تصریح کرد: استنباط من به عنوان دبیر کارگروه این است اگر کارگروه به این نتیجه برسد که نرم افزارهای داخلی مشابه وی چت می توانند نیاز ارتباطی صوتی و تصویری کاربران را برآورده کند کارگروه دستور فیلتر آنها را هم صادر می‌کند؛ البته این بستگی به نظر اعضای کارگروه دارد و همه اعضای کارگروه باید در این خصوص اظهار نظر کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

http://www.3Neshaneh.com


منبع :

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 3 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار