با گردشگران بدنام دنیا آشنا شویم!

کد خبر 10573 - 1392 10 | تاریخ: 1414 روز پیش-1392/10/20 | ساعت: 15:10

 

گردشگران چینی که به عنوان ثروتمندترین گردشگران و بزرگ‎ترین موتور محرک گردشگری، جهان بیشترین میزان پول را در جهان خرج می‎کنند، مردمان بومی میزبان را می‎ترسانند و آبروی کشور خود را می‎برند.

تا مدتی کوتاهی پیش از این توریست ‎های آمریکایی مهم‎ترین گردشگران جهان محسوب می‎شدند که هم پول زیاد خرج می‎کردند و هم با کلیشه‎هایی چون "آمریکایی زشت" به عنوان مسافران نفرت انگیز، بی ادب و متکبر که بلند بلند حرف می‎زنند، درسراسر جهان شهرت داشتند.

اما اکنون این گردشگران چینی هستند که از هر نظر جایگاه گردشگران آمریکایی را بدست آورده و هم بزرگ‎ترین تعداد را دارند و هم بیشترین میزان پول را در جهان خرج می‎کنند و در عین حال سبب ترس و وحشت مردم محلی و بی آبرویی کشور خود می‎شوند.

هفته گذشته خبر حکاکی یک پسر 15 ساله چینی بر روی یک اثر 3500 ساله در معبد لوکسور مصر که نام خود را بر روی آن کنده کاری کرده بود منتشر شد که خشم و واکنش گسترده‎ای را برانگیخت و به عذرخواهی والدین او منجر شد.

و این تنها یک حادثه نیست بلکه موردی است که به اشکال گوناگون تکرار می‎شود و در نتیجه شکایت‎های گسترده‎ای را در پی دارد که طبق فهرست که اخیرا یک شرکت ایتالیایی تهیه کرده این شکایت‎ها شامل این موارد است:

تف کردن در معابر، ادار کودکان در استخر و نیز در رستوران‎ها، پرتاب زباله در معابر، با صدای بلند صحبت کردن، بی توجهی به لباس، هنگام حضور در معابد بودای ی، اواز خوانی در حال مستی و از همه مهم تر؛ عایت نکردن مقررات راهنماییی و رانندگی در خیابان‎هاست.

علت این که چینی‏ ها و رفتار آن‎ها این روزها بشدت توجه عمومی را به خود جلب کرده،  انفجار جمعیت و افزایش ناگهانی تعداد گردشگران چینی در جهان است.

حدود ده سال پیش نیویورک تایمز طی گزارشی اعلام کرده بود که چینی‎ها آمریکایی‎ها را بزرگ ترین مسافران و گردشگران بین‎المللی می‎دانند ولی در سال 2011 چینی‎ها خود بیش از 70 میلیون سفر داشتند در حالی که تعداد گردشگر آمریکایی‎ تنها 59 میلیون نفر بود. سال گذشته چینی‎ها بیشترین میزان پول را در مقصدهای گردشگری جهان خرج کردند و 102 میلیارد خرج کردند در حالی که آمریکایی‎ها تنها 84 میلیارد دلار خرج کردند.

برای میزبان‎های فعال در صنعت گردشگری،این تعداد توریست خوشایند است و می‎توانند در ازای پولی که از این بازار بزرگ جهانی کسب می‎کنند، شکایت خود را از بد زبانی و صدای بلند و رفتار زشت و نفرت انگیز آن‎ها فرو بخورند.

گردشگران چینی، همانند اسلاف آمریکایی زشت خود، اکنون بیش از دوربین‎ها پول خود را همراه می آورند و این تا حدی تحمل کاسبان محلی را از بدرفتاری این مشتریان جدید زیاد می‎کند.

 


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار