هشدار کاخ سفید به کنگره آمریکا: اگر می خواهید با ایران بجنگیم، به صراحت بگویید

کد خبر 10578 - 1392 10 | تاریخ: 1408 روز پیش-1392/10/20 | ساعت: 20:09

خانم میهان با اشاره به اینکه طرح سناتورها در تضاد با اقدام مسالمت‌جویانه دولت برای برطرف ساختن نگرانی‌های جامعه جهانی نسبت به برنامه هسته‌ای ایران است، هشدار داد: تشدید تحریم‌ها علیه ایران راه را بر دیپلماسی می‌بندد و آمریکا عملا را به سمت جنگ با ایران سوق می‌دهد.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی انتقادی نسبت به اعضای کنگره این کشور گفت اگر نمایندگانی در کنگره خواهان جنگ با ایران هستند، این مساله را آشکارا اعلام کنند.

به گزارش 3نشانه از عصر ایران به نقل از هافینگتون پست " برنادت میهان" سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنج شنبه در واکنش به افزایش شمار حامیان تشدید تحریم های تازه علیه ایران در سنای این کشور گفت:"اگر برخی از اعضای کنگره می‌خواهند ،آمریکا دست به اقدام نظامی بزند، باید در برابر عموم مردم آمریکا این سخن را بگویند."
خانم میهان با اشاره به اینکه  طرح سناتورها در تضاد با اقدام مسالمت‌جویانه دولت برای برطرف ساختن نگرانی‌های جامعه جهانی نسبت به برنامه هسته‌ای ایران است، هشدار داد: تشدید تحریم‌ها علیه ایران راه را بر دیپلماسی می‌بندد و  آمریکا را به سمت جنگ با ایران سوق می‌دهد.
سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکاافزود؛ طرح پیشنهادی سناتورها جامعه جهانی را دچار تشتت می‌کند و باعث سخت تر شدن موضع ایران می شود و در این صورت مذاکرات احتمالا پایان می یابد.
 خانم میهان بار دیگر تاکید کرد که  اوباما خود را متعهد به پیمودن کامل مسیر دیپلماسی در قبال  ایران می‌داند و معتقد است که قبل از اتخاذ گزینه‌های دیگر باید دید که آیا دیپلماسی می‌تواند به یک راه‌ حل جامع بینجامد یا نه؟
سخنان این مقام دولت اوباما در واکنش به افزایش شمار تعداد حامیان لایحه تحریمی جدید ایران در سنای آمریکا ایراد می شود. طبق اعلام رسانه های آمریکایی هم اکنون تعداد سناتورهای حامی لایحه تحریمی جدید ایران به 54 نفر (از 100 نفر) افزایش یافته است.

 

 


منبع : عصر ایران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار