رازهای ناگفته کارآفرینان

کد خبر 10655 - 1392 10 | تاریخ: 1408 روز پیش-1392/10/23 | ساعت: 16:33

5 رازی که هیچ شرکتی آن را لو نمی دهد در اینجا برایتان نام برده ایم تا با دانستن آنها موفق تر قدم بردارید. افرادی که کار خود را راه اندازی می کنند تمایل ندارند در همان حد باقی بمانند. آنها دوست دارند مدیر یک شرکت بزرگ باشند. اما گاهی رقابت ها چنان نزدیک است که نمی توان خیلی سریع رشد کرد. برخی مسایل در این مسیر وجود دارد که یک کارآفرین باید از آنها اطلاع داشته باشد تا بتواند در مسیر هدف خود موفق تر ظاهر شود.

3

1. موفق ترین ها همیشه تنها هستند: شاید این حرف کمی کلیشه ای به نظر برسد اما واقعیت دارد. مثل این است که خودتان تصمیم گیرنده نهایی باشید و همه مسوولیت ها را شما تعیین کنید. البته شاید بخواهید تیم مدیریتی داشته باشید و با مشاوران خوب نیز در مورد تصمیمات خود مشورت کنید. در هر صورت، این شما هستید که همه مسولیت ها را به دوش می کشید. خوبی این مساله نیز این است که اگر سود یا ضرر داشته باشد هر دو متوجه خود شما است.

2. هر روز به همه چیز از دیدگاهی متفاوت می نگرند: آنها با دیدی نیتونی به مسائل روزانه خود می نگرند و از مشکلات و دردسرهایشان پلی برای پیشرفت فراهم می کنند. از کنار مسائل به سادگی نمی گذرند بخش عمده ای از زمان خود را صرف توجه دقیق به اطراف خود می کنند وبسیار انعطاف پذیر هستند (گیلفرد 1959) این ویژگی ها در افراد خلاق هم به خوبی مشاهده می گردد چرا که یک کارآفرین خوب ابتدا یک فرد خلاق خوب است که توانسته یک کسب و کار راه بیاندازد.

1.[1]

 

3. آنها از شکست نمی ترسند: لایز و بروکهاوس معتقد بودند که تمایل به پذیرش مخاطره های معتدل از ویژگی های بارز کار آفرینان است. تمایز مشخص و برجسته یک کارآفرین با مدیر در مخاطره پذیری است چرا که مدیران خانه ای می سازنند و سعی در نگهداری آن دارند و به همین جهت محافظه کارند اما کارآفرینان در پی ساخت یک خانه جدید هستند لذا اهل ریسکند

4.استقلال طلبند: می توان آنها را این گونه تعریف کرد : رئیس خود بودن ، کاری برای خود انجام دادن. اگر شکست بخورند فقط خود را مقصر می دانند ودر صورت موفقیت فقط صلاحیت و شایستگی خود را نشان داده اند و این امر یک زندگی راحت را تضمین نمی کند و جالب تر اینکه ساعات زیادی در روز کار می کنند.

5. نیاز به موفقیت: بارزترین و مهم ترین ویزگی یک کار آفرین نیاز به موفقیت است. مک کللند در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که این ویژگی بالاترین صفت ممیزه یک کار آفرین است زیرا انها از اهداف تکراری پرهیز می کنند و در موقعیت های مختلف راه کارهای جدید استفاده می کنند

2


منبع : گروه 3 نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 2 چند است؟

ADVERTISING