چگونه رنگ اتاق کودک خود را انتخاب کنید؟

کد خبر 10671 - 1392 10 | تاریخ: 1404 روز پیش-1392/10/24 | ساعت: 09:06

انتخاب درست رنگ اتاق کودک پیشرفت های کودک را تحت تاثیر قرار خواهد داد. انتخاب رنگ برای اتاق کودک بر روی شرایط روحی و جسمی کودک نیز موثر است. بعضی رنگ ها سبب بالا رففتن ضربان قلب می شوند و برخی رنگ ها سبب بالا رفتن استرس می شود در حالی که برخی از رنگ ها سبب تنفس آرام می شوند و آرامش را به دنبال دارند.

از آنجا که گزینه های رنگی زیادی وجود دارد باید اطلاعاتی در مورد تاثیر آنها و وضعیت کودک و خودتان در اختیار داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

ابتدا باید جنسیت فرزندتان را در نظر بگیرید اگر هنوز فرزند شما متولد نشده است و برای رنگ آمیزی اتاق عجله دارید میتوانید از رنگ هایی استفاده کنید که برای همه جنسیت ها مناسب است مثل زرد، سبز، نارنجی سفید و قرمز.

تِم (موضوع) مورد استفاده را قبل از رنگ آمیزی در نظر بگیرید. تِم می تواند از بین شخصیت های کارتونی و یا طبیعت انتخاب شود. تِم باعث می شود بتوانید بعداً در انتخاب رنگ نیز انتخاب بهتری داشته باشید . به صورت نمونه اگر از تِم جنگل استفاده می کنید باید از رنگهایی مثل سبز و قهوه ای استفاده کنید.

در رنگ آمیزی اتاق تمام ساعات شبانه روز را در نظر بگیرید و بهترین رنگ را انتخاب کنید. اگر اتاق نورگیر نیست از رنگهای درخشان مثل سفید، زرد و آبی استفاده کنید و اگر اتاق نور گیر است میتوانید از رنگهای تیره تر مانند سبز و قرمز استفاده کنید.

اگر اتاق نور مستقیم از خورشید دریافت می کند می توانید برای بوجود آمدن حالت آرام بخشی بیشتر از رنگهای ملایم سبز و زرد را استفاده کنید.

در استفاده از طرح های سیاه و سفید خیلی دقت کنید. نوزادان در اولین ماه های تولد فقط رنگهای سیاه، سفید و قرمز را می بینند. در یک تحقیق انجام شده محققان به این نتیجه رسیدند که رنگ قرمز باعث بد اخلاقی نوزادان می شود. استفاده از ترکیبی از طرح های سیاه و سفید اتاق را برای کودکان جذاب تر می کنند.

قبل از خرید رنگ های مورد نظر بر روی یک سطح کوچک ترکیب رنگ ها را بررسی کنید. به مغازه هایی که طرح های مختلف را به نمایش درآورده اند مراجعه کنید تا از ترکیب رنگ ها و طرح ها آگاه شوید.

 چند نکته در باره رنگ ها

رنگ بنفش محیط آرامش بخشی را فراهم می کند.

قرمز ممکن است سبب افزایش بد اخلاقی شود.

سبز حالت آسودگی را بوجود می آورد.

زرد حالت شادابی را القا می کند.

آبی آرامش بدن را به همراه دارد، تعداد تنفس و فشار خون را پایین می آورد.

صورتی احساس رضایت را بوجود می آورد.

پرتقالی احساس انرژی و احساس راحتی را ایجاد می کند.

 


منبع : نی نی مامان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 1 چند است؟

ADVERTISING