چین روزنامه گاردین را پشت درهای بسته فیلترینگ مسدود نمود

کد خبر 10694 - 1392 10 | تاریخ: 1406 روز پیش-1392/10/24 | ساعت: 20:56

مسدود شدن وبسایت روزنامه گاردین در چین در شرایطی است که بیش از یک سال پیش نیز وبسایت های نیویورک تایمز و بلومبرگ نیوز در چین مسدود شده بود.بر اساس این گزارش علت اصلی مسدود شدن وبسایت های نیویورک تایمز و بلومبرگ انتشار گزارشی در خصوص سرمایه و دارایی اعضای خانواده ون ژیابائو نخست وزیر سابق چین و ژی جین پینگ رئیس جمهور این کشور بوده است.

guardian

حزب کمونیست چین معمولا امکان دستیابی به وبسایت های خبری را که نامناسب و از نظر سیاسی حساسیت برانگیز تشخیص دهد، مسدود می کند. وبسایت روزنامه گاردین نخستین بار روز گذشته مسدود شده است.روزنامه گاردین با انتشار سرمقاله ای در وبسایت خود نوشت، دلایل اصلی مسدود شدن وبسایت روزنامه گاردین در چین نامعلوم است چرا که این روزنامه در دو روز گذشته هیچ مطلب مرتبط با چین را منتشر نکرده که از سوی رهبران سیاسی این کشور خطرناک تلقی شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در واکنش به این مساله گفت، نخستین باری است که این مساله را شنیده است. مسدود شدن وبسایت روزنامه گاردین در چین پس از آن صورت گرفته که آمریکا نگرانی خود را نسبت به محدودیت فعالیت رسانه های خبری خارجی در چین اعلام کرده است.
بیش از یک سال است که دولت چین به خبرنگاران بلومبرگ و نیویورک تایمز ویزا نداده است.


منبع : تسنیم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار