پزشک یا قاچاقچی نوزادان !؟

کد خبر 10697 - 1392 10 | تاریخ: 1014 روز پیش-1392/10/24 | ساعت: 21:24

دادگاهی در چین روز سه شنبه یک پزشک را که به علت ربودن نوزادان مجرم شناخته شده بود ، به مجازات اعدام تعلیقی محکوم کرد.
 
دادگاه شهر وینان در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد ژانگ شوشیا به علت ربودن و فروش هفت نوزاد در استان شانشی در شمال چین ، مجرم شناخته شد.
 
به گزارش 3نشانه از واحدمرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از پکن ، در بیشتر موارد این پزشک زن به بهانه این که حال نوزادان بسیار بد است یا مرده اند، آنها را از والدینشان جدا کرده بود.
 
بنا بر اعلام دادگاه ، این زن سپس این نوزادان را به قیمت های متفاوت تا 20 هزار یوان (دو هزار و 400 یورو) برای یک نوزاد دختر و 47 هزار یوان (پنج هزار و 650 یورو) برای یک نوزاد پسر به قاچاقچیان فروخته بود.
 
قاچاق کودکان در چین امری رایج است و سیاست تک فرزندی و سنت دیرینه ترجیح پسر بر دختر این پدیده را گسترش داده است. بر این اساس نوزادان دختر گاهی به فروش می رسند یا رها می شوند.
 
به گفته کارشناسان ، احتمالا سالانه دهها هزار کودک در چین ربوده می شوند. همواره بی تفاوتی و عدم عملکرد مناسب پلیس در این کشور مورد انتقاد قرار می گیرد.
 
دادگاه وینان اعلام کرد جسد یکی از نوزادانی که دکتر ژانگ ربوده بود ، در گودالی پیدا شد که یک قاچاقچی کمی پس از خرید، آن را در آنجا انداخته بود.
 
این منبع افزود مسئولان برخی از نوزادانی را که این زن فروخته بود ، پیدا کردند و به والدینشان بازگرداندند.
 

 

 


منبع : واحد مرکزی خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 4 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار