بیش از نیمی از اعضاء کنگره آمریکا میلیونر اعلام شدند!!!

کد خبر 10717 - 1392 10 | تاریخ: 1403 روز پیش-1392/10/25 | ساعت: 15:20

خبر انتشار آمار جدید در مورد میزان دارایی‏های نمایندگان کنگره‌ی آمریکا، توجه مردم و اکثر رسانه‏ها را به این موضوع معطوف کرده است. کنگره‌ی آمریکا ۵۳۴ نفر عضو دارد و این آمار نشان داده که بیش از نیمی از آنها یعنی ۲۶۸ نفر تا سال ۲۰۱۲ بیش از یک میلیون دلار دارایی کسب کرده‏اند. البته این موضوع فقط در مورد اعضاء کنگره نیست و سناتورهای آمریکا به مراتب ثروتمندتر از نمایندگان کنگره می‌باشند.

این آمارها از سوی مرکز سیاست پاسخگوی آمریکا منتشر شده است که تأثیر پول بر سیاست را می‏سنجد. این مرکز عنوان کرده که در میان نمایندگان کنگره، دموکراتها که حامیان اصلی باراک اوباما هستند ثروتمندتر از جمهوری‏خواهان می‌باشند.

این گزارش حاکی است که متوسط رقم درآمد و دارایی‏های اعضاء کنگره آمریکا دومیلیون و هفتصد هزار دلار اعلام شده و این در حالی است که میانگین رقم درآمد اعضای مجلس نمایندگان هشتصد و نود و شش هزار دلار است.

در این میان ثروتمندترین عضو کنگره‌ی آمریکا، نماینده‌ی ایالت کالیفرنیا “دارل ایسا” می‏باشد که یک جمهوری‏خواه است و دارایی وی ۵۹۸ میلیون دلار برآورد شده و عمده‌ی درآمد او از کارخانه تولید محصولات حفاظتی و امنیتی می‏باشد. کمترین دارایی‌ها هم نیز میان اعضای کنگره مربوط به “دیوید والادائو” از ایالت کالیفرنیا است که حدود ۱۲ میلیون دلار بدهی دارد.

پس از انتشار این آمارها، محبوبیت کنگره فعلی در میان مردم آمریکا به شدت کاهش یافته و مورد انتقاد اکثریت مردم قرار گرفته‏اند و این در حالی است که اخیرا کنگره آمریکا موضوع کمک‏هزینه‏های بیکاری و حداقل دستمزد‏ها را در بازار آمریکا بررسی می‏کرد که مناقشه بر سر “از جنس مردم” بودن نمایندگان کنگره را پررنگتر می‏کند.

 


منبع : اپک تایمز فارسی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار