فرهنگ، کمربند ارتباط گردشگری ایران و ایتالیا

کد خبر 10875 - 1392 11 | تاریخ: 1297 روز پیش-1392/11/07 | ساعت: 10:37

«ماسیمو بری» وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا در راس یک هیات فرهنگی، برای دیدار با مقامات ایرانی وارد تهران شده‌است و در دومین روز از حضور خود، با «محمد علی نجفی» معاون فرهنگی رییس جمهوری ملاقات کرد.
 
نجفی پس از خوش‌آمدگویی به وزیر گردشگری ایتالیا، درخصوص فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری صحبت کرد و گفت: «این سازمان در 3 حوزه، میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری فعالیت می‌کند. در حوزه میراث فرهنگی تعامل و همکاری خوبی بین دانشگاه و دولت وجود دارد همچنین در حوزه صنایع دستی یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده صنایع دستی هستیم و حدود 350 نوع صنایع دستی را در ایران کار می‌شود.»
 
او با اشاره به حوزه گردشگری که سومین بخش از فعالیت‌های سازمان میراث و گردشگری را در بر می‌گیرد اظهار کرد: «ایران از نظر گردشگری فرهنگی، اکوتوریسم و سایر حوزه‌های گردشگری ظرفیت‌های غنی دارد ولی واقعیت امر آن است که ما نتوانستیم به خوبی از این ظرفیت کشورمان استفاده کنیم. ولی خوشحال هستیم می‌توانیم از تجربیات و علم ایتالیا که یکی از کشورهای پیشرفته در حوزه گردشگری است استفاده کنیم.»
 
نجفی با تاکید برآنکه که هر 3 حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اساسشان بر فرهنگ استوار کرد تصریح کرد: «این سه حوزه با کمربند فرهنگ به هم مرتبط شده‌اند از این رو فعالیت آن‌ها در یک سازمان قابل توجیه است.»
 
فرهنگ هیچگاه دست نیاز به سوی قدرت نمی‌برد
پس از اتمام صحبتهای رییس سازمان میراث و گردشگری، «ماسیمو بری» وزیر گردشگری ایتالیا با تشکر از مقامات و مسئولانی که سفر او به ایران را میسر کردند صحبت‌های خود را آغاز کرد.
 
او با اشاره به آنکه نخستین باری است که به ایران سفر می‌کند از احساس والای خود نسبت به فرهنگ و تمدن ایران سخن گفت و افزود: «خوشبختم که در این برهه زمانی ویژه و مهم به ایران آمدم. دو کشور ایران و ایتالیا بایستی و می‌توانند نقش بزرگی در صفحه شطرنج جامعه بین‌المللی بازی کنند.»
 
به گفته وزیر گردشگری ایتالیا، ابزاری که بسیار کارآمد می‌تواند در این عرصه نقش‌آفرین باشد گفتمان و تعامل در بستر فرهنگی است، چراکه فرهنگ به ما آموخته که باید به تاریخ یکدیگر احترام بگذاریم و هویت خودرا بشناسیم و به آن احترام بگذاریم.
 
ماسیمو بری تاکید کرد: «فرهنگ هیچگاه دست نیاز به سوی قدرت نمی‌برد برای آنکه گفتمان را قوت بخشد بلکه از تمامی فرم‌هایی که انسان در صده‌های مختلف ایجاد کرده که آنها را پیش برد استفاده می‌کند.»

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری