تمرکز اردن بر توریسم اسلامی

کد خبر 10876 - 1392 11 | تاریخ: 1391 روز پیش-1392/11/07 | ساعت: 10:44

مقامات گردشگری اردن با برگزاری کمپین ویژه‌ای قصد دارند برای جذب گردشگران مسلمان از کشورهای مختلف اسلامی، به ویژه اندونزی و مالزی، توریسم اسلامی را ارتقا دهند.
 
به گزارش الحیات، این کمپین می‌کوشد تا با معرفی مکان ‌های مقدس مذهبی و تاریخی، اردن را به عنوان مقصد ارزشمندی برای دنیای اسلام و مسیحیت معرفی کند .
 
"عبدلرزاق اربیات" مدیر اجرایی دفتر گردشگری اردن با اعلام این مطلب افزود:«دراین کمپین ضمن ارتقای سایت‌های مذهبی دراردن وجذب گردشگران مذهبی مسلمان و مسیحی، هدف ما آن است که این نوع گردشگری در درازمدت مبدل به منبع اصلی درآمد کشور شود.»
 
وی یادآور شد که تاکنون برنامه‌های متعددی برای ارتقای سطح خدمات ومعرفی جاذبه‌های گردشگری مذهبی اردن از سوی دفتر توسعه گردشگری اردن اجرا شده تا به نحوی توجه مسلمانان و گردشگرانی را که سالانه برای اجرای مراسم حج به عربستان سعودی می‌روند، به مکان‌های مذهبی اردن و فلسطین جلب کند وآن‌ها را ترغیب کند زیارت خانه خدا را به کمک تورهای مسافرتی اردن به مقصد مکان‌های مذهبی واسلامی واقع دراین کشور، ادامه دهند.
 
وی افزود:«ما تاکنون قراردادهای متعددی را با کمپانی‌ها وموسسات گردشگری اندونزی و مالزی امضا کرده‌ایم تا مکان‌های مقدس اسلامی دراردن و فلسطین از جمله سایت‌های مرتبط با نبردها و فتوحات اسلامی نیز توسط گردشگران مورد بازدید قرار گیرد.»

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری