تاثیر رنگ بر خلق وخوی انسان

کد خبر 10891 - 1392 11 | تاریخ: 1304 روز پیش-1392/11/07 | ساعت: 14:54

خلق و خوی ما به چیزهای زیادی وابسته است، یک خواب خوب یا بد در یا بحث و مشاجره با یک دوست همه بر روی روح و روان ما تاثیر می گذارد. اما شاید خیلی ها بدانند که رنگ ‌ها هم بر خلق و خوی ما تأثیرگذارند؟ اما هر رنگی چه تاثیری دارد؟ رنگ‌های با فرکانس کوتاه، مانند قرمز، زرد و نارنجی ما را پرهیجان می‌کنند در حالی که رنگ هایی با فرکانس بلند مانند آبی، بنفش و سبز اثر آرام بخش دارد.
رابطه ی بین رنگ و خلق و خو، چیزی نیست که اخیرا کشف شده باشد. از زمان های بسیار دور، فرهنگ های سنتی هم بر این تاثیر واقف بوده اند و آن را در زندگی بکار می بردند.
در زیر جزئیات بیشتر از تاثیر رنگ ها بر خلق و خو را برایتان توضیح می دهیم:
۱. آبی
این رنگ، تسکین دهنده و آرام ‌بخش است. اما استفاده ی بیش از حد از آن می‌تواند در ذهن افسردگی ایجاد کند.
۲. مشکی
رنگ مشکی نشانگر قدرت است. بعلاوه باعث می‌شود احساس برتری داشته باشید. از آنجایی که مشکی، یک رنگ محافظ است، معمولا اشخاص درونگرا بیشتر از این رنگ استفاده می کند.
۳. خاکستری
لباس‌های خاکستری نشانگر اعتماد به نفس و کنترل شخصی هستند. البته از آنجایی که این رنگ، نه مشکی است و نه سفید، احساس دو دلی نیز ایجاد می‌کند.
۴. سبز
چشمان ما با این رنگ راحتند. رنگ سبز صلح و دوستی، سکوت و نگرش مثبت و آرامش بخش است و گفته شده که دید را بهبود می‌ دهد.
۵. زرد
شدید ترین تأثیرات را بر چشم دارد و کسی که از آن استفاده می‌کند پر جنب و جوش و با حرارت بنظر می‌آید. زرد به عنوان یک رنگ مثبت در نظر گرفته می‌شود، اما استفاده ی بیش از حد از آن باعث تندی خلق و خو نیز می‌شود.
۶. قرمز
قرمز نشانگر انرژی، شور و هیجان است. رنگ قرمز به شما کمک می‌کند تا پر انرژی باشید، استفاده بیش از اندازه آن خون را بجوش می آورد.
۷. سفید
رنگ سفید نماد پاکی و پاکدامنی است و مرتبط با صلح. از این رو، قرار گرفتن در معرض این رنگ باعث می‌شود آرام باشید، اما این رنگ همچنین منجر به خستگی و سر‌خوردگی شما نیز می شود.
از آنجایی که رنگ ‌ها در خلق و خوی تأثیر گذارند، و حالا دیگر تاثیر هر رنگی را می دانیم نیاز دارید تا خودتان و محیط اطرافتان را با رنگ هایی بیارایید که شما را در کاری که انجام می‌دهید کمک کند. قطعا تفاوت را احساس خواهید کرد.


منبع : ایمنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 5 چند است؟

ADVERTISING