لزوم ورود مدارس کشور به آموزش فناوری اطلاعات

کد خبر 10900 - 1392 11 | تاریخ: 1395 روز پیش-1392/11/07 | ساعت: 17:14


مدیرگروه انفورماتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کمبود موتور جست‌وجوگر ایرانی نیاز اولیه کشور در زمینه فناوری اطلاعات است که موجب وابستگی شدید مردم به موتورهای خارجی می‌شود.


به گزارش ایتنا از ایسنا، سیدمحمود تارا اظهار کرد: متاسفانه جامعه شهری کشور از نظر سواد فناوری اطلاعات در برخورد با پیشرفت‌های فناوری فاصله بسیاری داشته و جوانان نیز به جای کاربردهای شهروندی به استفاده‌های تفریحی از اینترنت روی آورده‌اند.

وی افزود: ایجاد سواد فناوری اطلاعات در کشور یک موضوع ملی بوده و باید تمام ساختارهای کشور به خصوص مدارس وارد بحث آموزش فناوری اطلاعات شوند.

مدیرگروه انفورماتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فعالیت‌های آموزشی کامپیوتر درسیستم آموزش‌وپرورش کشور تئوری بوده و جنبه کاربردی ندارد و این به علت عقب بودن معلمان از فناوری‌های اطلاعاتی و رایانه است.

تارا اظهار کرد: ایجاد فضاهای کاربردی مانند خدمات الکترونیک، مشاوره الکترونیک و نوبت‌گیری الکترونیک برای شهروندان علاوه بر آموزش برای افزایش سواد فناوری اطلاعات جامعه شهری ضروری است.

وی بیان کرد: دولت و شرکت‌ها با سرمایه‌گذاری در بخش خدمات الکترونیکی در کشور علاوه بر رشد خدمات، می‌توانند شاهد رشد سخت‌افزاری در آینده نیز باشند.

مدیرگروه انفورماتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اولیه در فناوری اطلاعات، نبود موتورهای جست‌وجوگر کشوری و یا استانی است که این امر موجب وابستگی بسیار شدید مردم به موتورهای خارجی شده است.

تارا در ادامه گفت: توان فکری و تخصصی در زمینه ایجاد موتورهای جست‌وجوگر در کشور وجود دارد و تا کنون موتورهای استانی و کشوری در قالب پروژه‌های بزرگ وکوچک ساخته شده ولی متاسفانه در مراحل اولیه متوقف شده و این نیز به علت نبود انگیزه لازم و پایین بودن کارایی این موتورها نسبت به موتورهای خارجی است.

وی تاکید کرد: زمانی کشور دارای موتورهای جست‌وجوگر مستقل خواهد بود که ازطرفی دولت و سازمان‌ها با قرار دادن بودجه‌ انگیزه‌های لازم را ایجاد کرده و از طرفی مردم نیز خواهان موتورهای جست‌وجوگر ایرانی باشند.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 2 چند است؟

ADVERTISING