احداث بزرگترین پارک آبی کشور

کد خبر 10924 - 1392 11 | تاریخ: 1390 روز پیش-1392/11/08 | ساعت: 14:03

 

بزرگترین پارک آبی کشور با مشارکت یک شرکت کانادایی و استفاده از فن آوری روز دنیا توسط پیمانکار خارجی در حال احداث در جزیره کیش می باشد

بزرگترین پارک آبی کشور به دست متخصصان داخلی در جزیره کیش در حال ساخت است . حبیبی مدیر طرح ساخت پارک آبی کیش گفت شرکت رویای آبی کیش از سال هشتادونه ساخت بزرگترین پارک آبی کشور را در زمینی به مساحت پنجاه و شش هزار متر مربع آغاز کرده است .

وی به تنوع بازیهای آبی در این پارک اشاره کرد و گفت : با مشارکت یک شرکت کانادایی و استفاده از فن آوری روز دنیا تمام تجهیزات از کشور کانادا خریداری شده و پیمانکار خارجی نصب تجهیزات را آغاز کرده است. وی افزود : در پارک آبی کیش سه موتورخانه پمپاژ آب ، وظیفه آبگیری حوضچه ها را بر عهده دارند.

مدیر طرح ساخت پارک آبی کیش گفت در حال حاضر دویست و پنجاه نفر در ساخت پارک آبی مشغول کار هستند و پس از بهره برداری نیز برای سیصد و سی نفر در دو شیفت آقایان و بانوان اشتغالزایی به همراه دارد .

حبیبی گفت : این پارک آبی شامل بزرگترین استخر موج سواری ، استخر تولید موج مصنوعی ، استخر افراد بزرگسال ، چهار برج آبی شامل یازده سرسره آبی ، رودخانه آرام به طول پانصد متر و عرض چهار تا هفت و نیم متر، رستوران اصلی به ظرفیت سه هزار نفر ، هفت مکان عرضه غذای گرم و سرد ، حوضچه های جکوزی و آب گرم و شش فروشگاه عرضه لوازم ورزشی است .

در این پارک آبی برای خودروها دویست پارکینگ مسقف و هشتصد پارکینگ روباز نیز در نظر گرفته شده است . استفاده از هشتاد گونه گیاهی ، چهره ای متفاوت و زیبا را در جوار ساحل نیلگون خلیج فارس به این پارک آبی اضافه خواهد کرد .

این پارک آبی با هدف جذب گردشگر به جزیره کیش با هزینه ای بالغ بر 120 میلیارد تومان تا پایان بهار 93 به صورت آزمایشی افتتاح می شود و روزانه قابلیت پذیرایی از سه هزار نفر را دارد .


منبع : ساشا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط شهرنشینی