ده مقصد ادبی برترجهان

کد خبر 10943 - 1392 11 | تاریخ: 999 روز پیش-1392/11/08 | ساعت: 23:12

پایگاه اطلاع رسانی تریپ ادوایزر که معتبرترین سایت اطلاع رسانی جهان در حوزه توریسم شناخته شده، ده مقصد برتر ومحبوب گردشگران دوستدار ادبیات جهان را معرفی کرد.
 
طبق بررسی‎های منتشرشده ازسوی پایگاه اطلاع رسانی مشاور سفر و به استناد نظرسنجی از کاربران این سایت، شهر لندن درصدر جدول محبوب‎ترین مقصد توریسم ادبی جهان و سنت‎پترزبورگ در ردیف دهم جای گرفته اند.
 
شهرهای نیویورک، پاریس و سان فرانسیسکو و نیز رم در ایتالیا نیز پس از چهار مقصد برتر ادبی جهان که همگی در بریتانیا قرار دارند، در ردیف‎های بعدی از شهرهای محبوب برای گردشگران دوستدار ادبیات قرار گرفته‎اند.
 
طبق همین گزارش،لندن با الهام گرفتن از نویسندگان بزرگ دیگری همانند "چاسر" و "میلتون"، اکنون سرزمین ادبیات شناخته شده که دیدار از آن، نیازمند زمان درازی است که صرف یادگیری وآموختن شود.
عنوان
شهرهای نیویورک، پاریس و سان‎فرانسیسکو و نیز رم در ایتالیا پس از چهار مقصد برتر ادبی جهان که همگی در بریتانیا قرار دارند، در ردیف‎های بعدی از شهرهای محبوب برای گردشگران دوستدار ادبیات قرار گرفته‎اند.
دراین گزارش شهر"استراتفورد" زادگاه شکسپیر نیز به عنوان کعبه مشتاقان ادبیات جهان یاد شده که بازدید‎کننگان ‎می‎توانند "کمپانی رویال شکسپیر "و یا آرامگاه پدر ادبیات مدرن را در آن جا بازدید کنند.
 
ادینبورگ نیز به دلیل این که خانه نویسندگان ویا شخصیت‎های مهم ادبی جهان همانند" شرلوک هلمز" یا "هری پاتر" بوده، به بازدید کنندگان امکان می‎دهد که ضمن سفر به این شهر از مکان‎ها وقصرهای کهن قرون میانه نیز بازدید کنند و از تاریخ و شخصیت‎های ادبی اسکاتلند بیشتر بیاموزند.
 
"دابلین" در ایرلند نیز با برخوداری از نویسندگانی چون "جیمز جویس" به ویژه با اثر مشهورش "دوبلینی ها " ،محبوب خوانندگان آثار ادبی است که به آن‎ها امکان می‎دهد از خانه جیمز جویس وکتابخانه ملی ایرلند، دیدار کنند وبه کمک تورهای ادبی از خانه‎ها و مکان‎های یاد شده درداستان‎های کلاسیک انگلیسی دیدار کنند.
 
شهر نیویورک نیز به عنوان پنجمین شهر محبوب توریست‎های دوستدار ادبیات شهرت خود را مدیون "میلر "و نیز کتابخانه بسیار عظیم و مجهز آن است و سپس ماساچوست که مدیون کتاب" زنان کوچک" نوشته "لوییزا می آلکوت "و نیز آرامگاه" امرسون "و بزرگان دیگرادبیات و اندیشه در امریکا است.
 
پاریس نیز با نام "هوگو "، "الکساندر دوما" و نسل گذشته از رمان نویسان فرانسوی است که ثروت و تنوع بی نظیری به ادبیات فرانسه داده‎اند همراه با ردیف کتابفروشی‎ها در امتداد رود سن و یا بازدید از کافه کتاب‎ها که محل رفت و آمد شخصیت‎های بزرگ جهان ادبیات و هنر است، این شهر را محبوب گردشگران دوستدار ادبیات کرده است.
 
سان فرانسیسکو به دلیل مهاجرت برخی نویسندگان چون "گینزبرگ" و "کرواک" از نیویورک که سبک ادبی نوین خود را نیز با خود به این شهر منتقل کردند، اکنون مرکزی برای جذب گردشگران ادبی شده است.
 
سپس رم در ردیف 9 جدول با برخی از بزرگترین شخصیت‎های ادبیات جهانی از دنیای باستان همانند "ویرژیل "گرفته تا هنرمندان امروزین "کیتز "و "شلی" و "جیمز" که الهام بخش گردشگران ادبی است.
 
و سرانجام" سنت پترزبورگ" که عظمت و جاذبه ادبی خود را مدیون بزرگانی چون" لئو تولستوی"، "آنتوان چخوف "، "الکساندر پوشکین" و "فئودور داستایوسکی" و ده‎ها تن دیگر از بزرگان ادبیات روسیه با شهرت جهانی و آثار عظیم انسانی است.
 
موزه ویژه زندگی داستایفسکی و نیز تورهای "پیاده روی برای دیدن شهر از چشم نویسندگان معروف" از دیگر جاذبه‎هایی است که علاقمندان به ادبیات کلاسیک و جهان را به این شهر جذب می‎کند.


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی/ میترااسدنیا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 4 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری