ده مقصد ادبی برترجهان

کد خبر 10943 - 1392 11 | تاریخ: 1393 روز پیش-1392/11/08 | ساعت: 23:12

پایگاه اطلاع رسانی تریپ ادوایزر که معتبرترین سایت اطلاع رسانی جهان در حوزه توریسم شناخته شده، ده مقصد برتر ومحبوب گردشگران دوستدار ادبیات جهان را معرفی کرد.
 
طبق بررسی‎های منتشرشده ازسوی پایگاه اطلاع رسانی مشاور سفر و به استناد نظرسنجی از کاربران این سایت، شهر لندن درصدر جدول محبوب‎ترین مقصد توریسم ادبی جهان و سنت‎پترزبورگ در ردیف دهم جای گرفته اند.
 
شهرهای نیویورک، پاریس و سان فرانسیسکو و نیز رم در ایتالیا نیز پس از چهار مقصد برتر ادبی جهان که همگی در بریتانیا قرار دارند، در ردیف‎های بعدی از شهرهای محبوب برای گردشگران دوستدار ادبیات قرار گرفته‎اند.
 
طبق همین گزارش،لندن با الهام گرفتن از نویسندگان بزرگ دیگری همانند "چاسر" و "میلتون"، اکنون سرزمین ادبیات شناخته شده که دیدار از آن، نیازمند زمان درازی است که صرف یادگیری وآموختن شود.
عنوان
شهرهای نیویورک، پاریس و سان‎فرانسیسکو و نیز رم در ایتالیا پس از چهار مقصد برتر ادبی جهان که همگی در بریتانیا قرار دارند، در ردیف‎های بعدی از شهرهای محبوب برای گردشگران دوستدار ادبیات قرار گرفته‎اند.
دراین گزارش شهر"استراتفورد" زادگاه شکسپیر نیز به عنوان کعبه مشتاقان ادبیات جهان یاد شده که بازدید‎کننگان ‎می‎توانند "کمپانی رویال شکسپیر "و یا آرامگاه پدر ادبیات مدرن را در آن جا بازدید کنند.
 
ادینبورگ نیز به دلیل این که خانه نویسندگان ویا شخصیت‎های مهم ادبی جهان همانند" شرلوک هلمز" یا "هری پاتر" بوده، به بازدید کنندگان امکان می‎دهد که ضمن سفر به این شهر از مکان‎ها وقصرهای کهن قرون میانه نیز بازدید کنند و از تاریخ و شخصیت‎های ادبی اسکاتلند بیشتر بیاموزند.
 
"دابلین" در ایرلند نیز با برخوداری از نویسندگانی چون "جیمز جویس" به ویژه با اثر مشهورش "دوبلینی ها " ،محبوب خوانندگان آثار ادبی است که به آن‎ها امکان می‎دهد از خانه جیمز جویس وکتابخانه ملی ایرلند، دیدار کنند وبه کمک تورهای ادبی از خانه‎ها و مکان‎های یاد شده درداستان‎های کلاسیک انگلیسی دیدار کنند.
 
شهر نیویورک نیز به عنوان پنجمین شهر محبوب توریست‎های دوستدار ادبیات شهرت خود را مدیون "میلر "و نیز کتابخانه بسیار عظیم و مجهز آن است و سپس ماساچوست که مدیون کتاب" زنان کوچک" نوشته "لوییزا می آلکوت "و نیز آرامگاه" امرسون "و بزرگان دیگرادبیات و اندیشه در امریکا است.
 
پاریس نیز با نام "هوگو "، "الکساندر دوما" و نسل گذشته از رمان نویسان فرانسوی است که ثروت و تنوع بی نظیری به ادبیات فرانسه داده‎اند همراه با ردیف کتابفروشی‎ها در امتداد رود سن و یا بازدید از کافه کتاب‎ها که محل رفت و آمد شخصیت‎های بزرگ جهان ادبیات و هنر است، این شهر را محبوب گردشگران دوستدار ادبیات کرده است.
 
سان فرانسیسکو به دلیل مهاجرت برخی نویسندگان چون "گینزبرگ" و "کرواک" از نیویورک که سبک ادبی نوین خود را نیز با خود به این شهر منتقل کردند، اکنون مرکزی برای جذب گردشگران ادبی شده است.
 
سپس رم در ردیف 9 جدول با برخی از بزرگترین شخصیت‎های ادبیات جهانی از دنیای باستان همانند "ویرژیل "گرفته تا هنرمندان امروزین "کیتز "و "شلی" و "جیمز" که الهام بخش گردشگران ادبی است.
 
و سرانجام" سنت پترزبورگ" که عظمت و جاذبه ادبی خود را مدیون بزرگانی چون" لئو تولستوی"، "آنتوان چخوف "، "الکساندر پوشکین" و "فئودور داستایوسکی" و ده‎ها تن دیگر از بزرگان ادبیات روسیه با شهرت جهانی و آثار عظیم انسانی است.
 
موزه ویژه زندگی داستایفسکی و نیز تورهای "پیاده روی برای دیدن شهر از چشم نویسندگان معروف" از دیگر جاذبه‎هایی است که علاقمندان به ادبیات کلاسیک و جهان را به این شهر جذب می‎کند.


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی/ میترااسدنیا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری