اعتراض مردم روستای چپردرشت به ادامه ساخت وساز درسواحل دریای مازندران

کد خبر 10973 - 1392 11 | تاریخ: 1384 روز پیش-1392/11/14 | ساعت: 10:30

 «درویشی» از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان و از اهالی بومی این منطقه گفت: این تجمعات از روز شنبه آغاز شده و هر روز اهالی منسجم‌تر در این تجمع شرکت می‌کنند.

به گفته وی، محلی که پیش از این محل صید پره بود با تعدیل صیدگاه‌ها، تعطیل شد. اما صیادان محلی همچنان برای صید و ارتزاق از دریا و حتی اهالی برای تفریح همچنان از این منطقه استفاده می‌کردند.

درویشی افزود: کم کم برداشت ماسه از منطقه شروع شد و متعاقب آن قطع درختان این محل بود. مدتی بعد هم اهالی متوجه شدند که این اراضی برای احداث مجتمع واگذار شده است.

وی گفت: بخشدار نیز با حضور در محل، تنها به دادن وعده‌هایی اکتفا کرد اما اهالی معتقدند هنوز پاسخ درستی دریافت نکرده‌اند و چون معیشتشان را به خصوص با نزدیکی ایام نوروز و آمدن گردشگران نوروزی در خطر می‌بینند، خواهان رسیدگی مسئولان هستند.

این عضو جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان می گوید: اهالی بر این نکته اصرار دارند در صورت ساخت مجتمع در این منطقه، وقتی عملا مردم بومی گستره ساحلی خود را از دست بدهند نه امیدی به کسب روزی از دریا دارند و نه امکان بهره‌مندی از گردشگرانی که برای استفاده از دریا به کومه‌ها و آلاچیق‌های فصلی اهالی را خواهند داشت. حتی فرصت کرایه اتاق و ویلا را که از منابع خوب درآمدی بومیان روستاست از دست خواهند داد.

درویشی افزود: در عین حال چنین تاخت و تازی به حریم دریا و برداشت ماسه و قطع درختان و بهم زدن یکباره چهره بوم سازگان منطقه اصلا پذیرفتنی نیست..


منبع : سبزپرس

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری