شهر ارواح وخالی از سکنه درژاپن پس از 35سال پذیرای توریست ها می شود

کد خبر 10977 - 1392 11 | تاریخ: 1388 روز پیش-1392/11/14 | ساعت: 11:17

 

دولت ژاپن قصد دارد شهر متروکه «هاشیما» را که در ۱۵ کیلومتری ساحل شهر گردشگری ناکازاکی است را به مقصد گردشگران بیشتری تبدیل کند

به گزارش برناما، این شهر در فیلم «سقوط آسمانی»، آخرین فیلم از سری فیلم های جیمز باند مخفیگاه «رائول»، شخصیت منفی فیلم بود، البته سازندگان فیلم جیمز باند به دلیل خطر ریزش بلوک‌های ساختمانهای متروکه مجبور شدند تا بخش‌هایی از محیط را در استودیو بازسازی کنند.

هاشیما از دور به کشتی جنگی غول‌پیکری در حال فرورفتن در آب شبیه است. این شهر در فاصله سال‌های ۱۸۸۷ تا ۱۹۷۴ به عنوان مرکز استخراج زغال سنگ مورد استفاده بود و در بلوک‌های ساختمانی‌اش هزاران کارگر به همراه خانواده هایشان سکونت داشتند.

ورود به این جزیره خالی از سکنه به مدت ۳۵ سال ممنوع بود تا آنکه از آوریل سال ۲۰۰۹ نخستین تورهای گردشگری بازدید از هاشیما راه اندازی شدند. البته بلوک‌های بتونی هاشیما امروزه با خطر ریزش روبرو هستند، به همین دلیل راهی ایمن در میان خرابه‌ها برای گردشگران در جزیره ایجاد شده است.

مقامات ژاپنی که صنعت گردشگری کشورشان هنوز نتوانسته با وجود گذشت دو سال از زلزله و سونامی مرگبار سال ۲۰۱۱ به روزهای خوبش بازگردد، برنامه‌های فراوانی را برای جذب بیشتر گردشگران در دست اجرا دارند که افزایش چشمگیر گردشگران هاشیما با استفاده از جاذبه های گردشگری ناکازاکی و انتقال گردشگران با قایق های مدرن یکی از آنهاست.

ژاپن در سال ۲۰۱۳ میزبان حدود ۱۰ میلیون گردشگر بود و خود را برای میزبانی از ۱۲ میلیون گردشگر در سال جاری میلادی آماده می کند. دولت ژاپن همچنین قصد دارد شرایط لازم برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۷ و ۲۵ میلیون گردشگر را در سال ۲۰۲۵ با جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زیرساخت‌های صنعت گردشگری این کشور مهیا کند که حاصل آن ایجاد هزاران شغل جدید در ژاپن خواهد بود.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری