برنده اسکار به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت

کد خبر 11047 - 1392 11 | تاریخ: 1384 روز پیش-1392/11/15 | ساعت: 00:20

123301_900

به گزارش سینماپرس، جسد «فیلیپ سیمور هافمن» بازیگر آمریکایی برنده اسکار شب گذشته در آپارتمانش در محله «وست ویلیج» در «منهتن» آمریکا پیدا شد

به گزارش بی‌بی‌سی، جنازه هافمن که در زمان مرگ 46 سال داشت توسط یک فیلمنامه‌نویس در حمام خانه‌اش پیدا شد و به احتمال فراوان به خاطرمصرف بیش از حد مواد مخدر فوت کرده است. البته طبق گزارش نیویورک پست، جسد هافمن در حالی که سوزن تزریق مواد در دستان‌اش قرار داشت در حمام آپارتمان‌اش پیدا شده و علت مرگ او به طور وضوح مصرف بیش از حد مواد مخدر است.

هافمن متولد 23 ژوئیه 1967 در فیرپورت در نیویورک و دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشگاه نیویورک بود. او سال 1991 با بازی در یکی از قسمت‌های مجموعه تلویزیونی «قانون و نظم» وارد حرفه نمایش شد.

هافمن سال 2005 برای بازی در نقش ترومن کاپوتی نویسنده در فیلم «کاپوتی» به کارگردانی «بنت میلر» برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. او همچنین سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال ۲۰۰۷ برای فیلم «جنگ چارلی ویلسون»، در سال ۲۰۰۸ برای فیلم «تردید» و در سال ۲۰۱۳ برای بازی در فیلم «استاد» شد.

او به تازگی در جشنواره فیلم ساندنس نیز شرکت کرد تا برای دو فیلم جدیدش «God's Pocket» و «یک مرد تحت تعقیب» به کارگردانی «آنتون کوربین» تبلیغ کند. هافمن همچنین در حال بازی در دو قسمت بعدی مجموعه تلویزیونی «بازی‌های گرسنگی» بود.

هافمن در عرصه تئاتر نیز بسیار فعال بود و علاوه بر کارگردانی چند نمایش مشهور، در نمایش‌های «مرغ دریایی» و «تاجر ونیزی» نیز به عنوان بازیگر حضور داشت.

او سال 2010 با فیلم «جک قایق سواری می‌کند» برای اولین بار روی صندلی کارگردانی نشست اما این فیلم مورد توجه منتقدان قرار نگرفت.

«گردباد»، «لبووسکی بزرگ»، «پچ آدامز»، «بی‌نقص»، «پالی آمد»، «عید مارس» و «مانیبال» از دیگر فیلم‌های مهم هافمن به شمار می‌رود.


منبع : cinemapress.ir

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر