نشست خبری دهمین همایش بین المللی کارآفرینی زنان

کد خبر 11051 - 1392 11 | تاریخ: 1413 روز پیش-1392/11/15 | ساعت: 02:01

سرکارخانم فخرالسادات محتشمی پور (مسئول کمیته ارتباطات انجمن زنان کارآفرین) پس از خوش آمدگویی به مهمانان در ابتدا مقدمه ای از فعالیت های انجمن را بیان کرد و سپس به اهدافی از جمله:

-توسعه و ترویج کارآفرینی زنان

-کمک به اصلاح و بهبود سیاست‌های حمایتی از زنان کارآفرین

-نهادینه ساختن فعالیت‌های آموزشی،‌ پژوهشی، مشاوره‌ای و ترویج کارآفرینی

-کمک به ساماندهی فعالیت‌های مرتبط با کارآفرینی زنان

اشاره نمودند و همچنین هدف اصلی دهمین همایش زنان کارآفرین را توانمند سازی زنان و قرار دادن تجربیات زنان کارآفرین در اختیار نسل جوان و دختران دانشجو و فارغ‌التحصیل دانستند. همچنین محتمشی پور بیان کرد همایش‌هایی مانند همایش زنان کارآفرین موجب می‌شود زنان کارآفرین شناسایی و معرفی شده و مقالات و نشست‌های تخصصی به مخاطبان ارائه شود

kara Copy.

در ادامه نشست، سرکارخانم فرشته سلیمانی (دبیر اجرایی همایش) با اعلام برگزاری این همایش در روزهای 29 و 30 بهمن ماه گفت: این همایش نخستین همایش کارآفرینی در حوزه صنایع دستی است که به طور ویژه به فعالیت‌های زنان در این حوزه می‌پردازد. همچنین ایشان با بیان اینکه 14 شرکت و موسسه و سازمان دولتی و غیردولتی از دهمین همایش زنان کارآفرین حمایت می‌کنند، اظهار کرد: اتاق بازرگانی، شورای شهر، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دانشگاه الزهرا(س) جزء حامیان این همایش هستند، همچنین در ادامه افزود: حدود 250 رشته در صنایع دستی داریم و این تعداد در 10 رشته اصلی بر اساس مواد و مصالح مورد استفاده مانند شیشه و فلز و... قرار می‌گیرد و تلاش کردیم تا حد امکان از ظرفیت های این رشته‌ها در دهمین همایش انجمن زنان کارآفرین بهره ببریم؛ علاوه بر آن ارتباط خود را با زنان فعال این حوزه در جهت توسعه کارآفرینی افزایش دهیم.

همچنین با اشاره به فعالیت زنان در حوزه صنایع دستی اظهار کرد: زنان 70 درصد از فعالیت صنایع دستی در ایران را انجام می‌دهند و لازم است زمینه ارتباط آنان حتی با بازارهای بین‌المللی نیز فراهم شود، البته باید توجه داشت دلال‌های فرصت طلب از دستاوردهای زنان استفاده نامطلوب نکنند.

سهرابی در پایان اظهار کرد: ماهیت صنایع دستی، میراث فرهنگی است و صنایع دستی بر اساس تعریف یونسکو جزو میراث معنوی شمرده می‌شود، البته در گذشته مسائل اخلاقی نیز در حوزه صنایع دستی بسیار مطرح بود و همچنان نیز باید مطرح باشد.


منبع : کارآفرین ناب

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 1 چند است؟

ADVERTISING