همسرتان را آن گونه که هست دوست بدارید

کد خبر 11078 - 1392 11 | تاریخ: 1323 روز پیش-1392/11/15 | ساعت: 11:30
specialist photo

طیبه توخان بیگی

تعداد نظرات : 0

آیا می خواهید ازدواجی موفق داشته باشید؟ زنانی که ازدواج کرده اند و یا در آستانه ازدواج هستند باید به توصیه های جالب و در عین حال مؤثر زیر توجه داشته باشند.

چند درصد از شما خانم ها می دانید که اهداف مردان از ازدواج کردن چیست؟ آیا واقعا می دانید که آنها از همسران خود چه انتظاراتی دارند؟ آیا می دانستید زنان بیشتر از مردان خواسته های همسر خود را درک می کنند؟ با این حال آنها نیز باید چند نکته را در نظر داشته باشند.

01.[1]

۱) به حریم خصوصی همسر خود احترام بگذارید. بسیاری از زنان در این مورد مطالبی شنیده اند ولی تعداد معدودی از آنها به این مسئله عمل می کنند!

ذهن یک مرد همانند دالانی اسرارآمیز است. برخی از مواقع اعمال او از روی منطق نیست و غریزی و احساسی می باشد. گاهی بهتر است او را به حال خود بگذارید. این کار هم به نفع همسرتان است و هم به نفع خودتان!

۲) اگر در همان روزی که شما و همسرتان برای نظافت خانه برنامه ریزی کرده اید دوست او از وی خواست با هم به تماشای مسابقه فوتبال بروند یک نفس عمیق بکشید، تا پنج بشمارید، لبخند بزنید (حتی زورکی!) و به او اجازه دهید، برود.

باور کنید این اقدامات بسیار موثر هستند و به تقویت رابطه میان زوجین کمک می کنند.

۳) مردان علاقه زیادی به ماشین ها دارند ولی زنان معمولا این موضوع را درک نمی کنند. مردان شیفته اتومبیل، سیستم صوتی-تصویری منزل و سایر دستگاه های الکترونیک هستند. این اشیاء «مایملک» یک مرد را تشکیل می دهند و او نسبت به آنها حساسیت زیادی دارد.

۴) بسیاری از زنان فکرمی کنند مردان موجوداتی بدون قلب هستند که از سنگ ساخته شده اند. باید به آنها بگوییم این مسئله حقیقت ندارد.

در واقع مردان همانند نارگیل هستند. آنها ممکن است بسیار سرسخت و خشن به نظر برسند ولی درون شان نرم و انعطاف پذیر می باشد.

اگر یک زن این موضوع را به خوبی درک کند می تواند رابطه مستحکم و نشاط آوری با همسر خود داشته باشد.

۵) بهترین (و سریع ترین!) راه برگرداندن طراوت به ازدواج، ارضای مسائل عاطفی است. یادتان باشد برخلاف آنچه به نظر می رسد مردان به محبت نیاز بیشتری دارند تا به غذا!

۶) تازه عروس ها باید به این مسئله توجه داشته باشند که مردان از اینکه هنگام رانندگی به آنها دستور داده شود به شدت می رنجند. آنها رانندگان ماهری هستند و راستش را بخواهید بسیار بهتر از زنان! هرگز در هنگام رانندگی به همسرتان دستور ندهید. این کار او را دیوانه می کند!

یک نکته دیگر. اگر مسیر را گم کرده باشید تا ابد طول می کشد که یک مرد به اشتباه خود اعتراف کند!

درست است که این کار منطقی نیست ولی همین است که هست!

بنابراین بهترین کاری که می توانید بکنید این است که اجازه دهید او خودش به اوضاع سر و سامان بدهد. تنها زمانی به او پیشنهاد کمک بدهید که خودش همه راه حل ها را به کار بسته باشد.

شاید این کار به نظرتان بیهوده و بی معنی بیاید ولی شما باید آن را انجام دهید. این مسئله یکی از مسائلی است که قابل توضیح نیست!

۷) خانم ها! هر از گاهی خودخواهی همسر خود را تحریک کنید تا او احساس بهتری نسبت به خودش پیدا کند. او را به خاطر کاری که به خوبی انجام داده مورد تمجید قرار دهید، حتی اگر به سادگی بستن یک لامپ یا تعویض پوشک بچه باشد.

۸) همسر خود را همان طوری که هست دوست داشته باشید. او شاید روز تولد شما را از یاد ببرد، در خرید کالاها اشتباه کند، اشتباها گلی را به شما هدیه دهد که نسبت به آن حساسیت دارید، به جای نظافت خانه، آن را بیشتر به هم بریزد، ولی هرگز حرکات محبت آمیز او را از یاد نبرید.

مردان موجوداتی دوست داشتنی هستند! همسر خود را از صمیم قلب دوست داشته باشید و علاقه خود را نشان دهید تا او تا پایان عمر در خدمت شما باشد!

۹) لبخند زدن را از یاد نبرید. زنان معمولا قدرت لبخند را دست کم می گیرند. خانم ها! لبخند زدن قلب همسرتان را نرم می کند و رابطه شما را بهبود می بخشد. پس، بیشتر لبخند بزنید!


منبع : روزنامه کیهان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 5 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی