لطیفه و فرصتی برای کارآفرینی!

کد خبر 11299 - 1392 11 | تاریخ: 1383 روز پیش-1392/11/18 | ساعت: 01:32


یک دانشجوی سابق دانشگاه پنسیلوانیا با ابتكاری جالب جوك می گوید و پول می گیرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از یونایتد پرس؛ پارك مركزی نیویورك شاهد حضور جوان 26 ساله ای است كه با گفتن جوك به مردم، پول در می آورد. جیسون اشنایدر سال 2007 از دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شده و بعنوان یكی از امریكایی های بیكار در پارك ها روزگار خود را سپری می كرد تا اینكه فكر بكری به سرش زد. اشنایدر تصمیم گرفت با نوشتن یك تابلو به حاضران و عابران در پارك مركزی اعلام كند كه به ازای هر جوك یك دلار بپردازند و البته وی تضمین داد كه اگر مخاطب از جوك خوشش نیامد، می تواند پول خود را پس بگیرد. در واقع وی اول یك دلار را می گیرد و بعد در ازای ان جوك آنلاین با زبان خودش به مردم می گوید. .
جیسون از این راه در كمتر از 6 ساعت در روزی پر رفت و آمد در پارك نیویورك 140دلار درامد كسب كرده است و این موضوع باعث وجد و نشاط مضاعف در وی شده است. به هر حال مردم با شنیدن این جوكها خنده بر لبانشان ظاهر می شود و حاضر می شوند برای یك لحظه خوشی ، پول بپردازند.
خود جیسون در این باره می گوید روزانه 20 جوك را پیدا كرده و یادداشت می كند و بعد آنرا به مشتریان عرضه می كند. وی می افزاید مكن است تنها 2 تا از جوكها بدرد بخور از آب در آید كه همان را تا آخر روز برای سایر مشتریان تعریف می كند.
در آشفته بازار كساد اقتصادی امریكا، جوانان فارغ التحصیل بیكار ننشسته و به فكر نان در آوردن با ابتكارات جدید هستند.


منبع : خبرگزاری مهر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 9 چند است؟

ADVERTISING