عربستان برای جذب گردشگرخارجی می‌کوشد لبخند بزند

کد خبر 11374 - 1392 11 | تاریخ: 1379 روز پیش-1392/11/19 | ساعت: 18:21

نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه کشروهای عرب خلیج فارس با شرکت در برنامه آموزشی گردشگری عربستان شرکت کردند که با عنوان "لبخند" از سوی مقامات گردشگری عربستان سعودی درریاض برگزار می‌شود.
 
به گزارش عرب نیوز این برنامه با هدف ارتقای فرهنگ گردشگری درمیان دانشجویان و توجه به جاذیه‌های گردشگری در کشور عربستان برگزار می‌شود. این برنامه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی همراه است که توسط متخصصان این حوزه دانشجویان و دیگر افراد وابسته به حوزه توریسم را در کشورهای منطقه خلیج فارس آموزش می دهد.
 
این درحالی است که مقامات عربستان اعلام کرده‌اند که بیشتر گردشگران سعودی را توریست‌های مذهبی تشکیل می‌دهند و 20 نیز گردشگران کسب و کار هستند. درهمین راستا مقامات عربستان ارتقای گردگشری همایش و کنفرانس‌ها را هدف اصلی خود در ارتقای صنعت گردشگری این کشور اعلام کرده‌اند.
 
طبق پیش بینی‌ها عربستان درسال 2013 شاهد 7 درصد افزایش در تعداد گردشگران جذب شده بود علاوه بر 3806 درصد افزایش که حدفاصل 2013 تا 2017 خواهد داشت. این میزان رشد به معنی جذب تقریبا 24 میلیون گردشگر تا پایان دوره پیش بینی شده در سال 2017 است.
 
طبق همین گزارش‌ها درحال حاضر پیش بینی می‌شود که نرخ رشد طی این دوره با 41 درصد رشد به درآمدی بالغ بر 13.09 میلیارد دلار برسد.

عربستان در چند سال گذشته گام های جدی در راستای توسعه گردشگری و افزایش سطح مهارت و تخصص فعالان این صنعت برداشته است. احداث نخستین کالج گردشگری عربستان به زبان انگلیسی، با ظرفیت پذیرش حدود 2 هزار دانشجو درسال ازدیگر اقداماتی است که اواخر سال 2013 در شهر ریاض - پایتخت عربستان، صورت گرفت.

در این کالج گردشگری آموزش‌های لازم در زمینه جذب گردشگر و خدمات‌رسانی به آن‌ها به کمک استادان اروپایی و آمریکایی به دانشجویان ارائه شده و زبان تدریس نیز انگلیسی است.

دولت عربستان همچنین ژانویه گذشته جشنواره‌ای را با هدف جذب گردشگران زمستانی در شهر جده برگزار کرد.

به گزارش عرب نیوز، در قالب این جشنواره گردشگری که « بشتاب جده درانتظار توست» نام دارد، هزینه اقامت در مراکز اقامتی جده در ساحل دریای سرخ بین 30 تا 50 درصد کاهش دادند.


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری