گروه موسیقی مهرآوا

کد خبر 11422 - 1392 11 | تاریخ: 1383 روز پیش-1392/11/20 | ساعت: 10:50

 گروه موسیقی «مهرآوا» به دعوت کارگاه فرهنگ‌ها (Werkstat der Kulturen) و با همکاری کانون فرهنگ و هنرمندان ایرانی در شهر برلین آلمان کنسرتی را برای علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی برگزار کرد.Copy
به گزارش بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این برنامه که اواسط بهمن‌ماه به سرپرستی رضا برون برگزار و با استقبال خوبی از سوی مخاطبین ایرانی و آلمانی همراه شد، شامل دو قسمت بود. در قسمت اول دستگاه نوا و سپس آواز دشتی اجرا شد و بخش دوم نیز شامل اجرای دستگاه سه‌گاه بود و در این برنامه ساخته‌هایی از رضا برون و همچنین زنده‌یادان عارف قزوینی و شیدا اجرا شد.

عارف رفعت به عنوان خواننده و جواد سالخورده به عنوان نوازنده تنبک و سازهای کوبه‌ای، رضا برون و سنتورش را در این برنامه همراهی کردند.

رضا برون درباره این کنسرت گفت: از هنگامی که برای تحصیل موسیقی به آلمان آمدم، گروه «مهرآوا» به طور رسمی فعالیتی نداشت و هم‌اینک خوشحالم که این گروه با نفراتی هرچند اندک در اروپا کوشش‌های خود را در جهت شناسایی فرهنگ و موسیقی ایرانی به دیگر فرهنگ‌ها آغاز کرده است.

وی افزود: امیدوارم به زودی در کنسرت‌های دیگر سایر نوازندگان گروه «مهرآوا» از ایران نیز به ما بپیوندند تا بتوانیم گام‌های بلندتری در جهت شناسایی موسیقی ایرانی به دیگر کشورها برداریم.

گروه موسیقی «مهرآوا» از سال 1378 در شاهین شهر اصفهان فعالیت‌های خود را به سرپرستی رضا برون آغاز کرد. این گروه که نخستین گروه موسیقی جوانان در این شهر بود، در دو جشنواره موسیقی در استان اصفهان به عنوان یکی از گروه‌های برگزیده شناخته شد.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر