هزینه اقتصاد جهانی با تحریم ایران افزایش یافت

کد خبر 11468 - 1392 11 | تاریخ: 1382 روز پیش-1392/11/20 | ساعت: 16:41

به گزارش فارس، سیدشمس‌الدین حسینی امروز در حاشیه اجلاس وزیران کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد (اسکاپ) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تحریم ایران شرایط دشواری را برای کشورهای صنعتی ایجاد کرده است.

وی افزود: فروش نفت ایران در این مدت کاهش یافته و مجلس شورای اسلامی طرحی را برای کاهش فروش نفت به کشورهای تحریم کننده در دستور کار دارد که با این اقدام بی‌ثباتی در بازارها افزایش یافته و رشد قیمت مواد غذایی را در دنیا به وجود آورده و موجب کاهش قدرت خرید مردم جهان خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: ایران دارای اقتصاد بزرگی با ظرفیت‌های فراوان است، به طوری که ایران براساس گزارش‌های نهادهای بین‌المللی هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است.

وی ادامه داد: همه این مسائل سبب می‌شود، تا ایران در آسیا و اقیانوسیه و اسکاپ نقش مناسبی داشته باشد و کشورها براساس درجه استقلال و همکاری با ایران می‌پردازند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اهمیت اجلاس اسکاپ گفت: نسبت اجلاس و حضور معاون دبیرکل سازمان ملل متحد حکایت از وجود جذابیت‌های اقتصادی می‌کند و به نظر می‌رسد، تحریم‌ها برای سایر کشورها دردسرساز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جهان به مرحله‌ای رسیده که نیازمند همکاری بین‌المللی است و برگزاری این نوع اجلاس با موضوع مشارکت بخش عمومی و خصوصی بسیاری از طرح‌های زیرساختی اثر چندجانبه دارد؛ مشارکت بخش عمومی و خصوصی می‌تواند مزیت‌های مناسبی برای کشورها به وجود آورده و کشورهای عضو باید در این زمینه با همدیگر همکاری داشته باشند.


منبع : اقتصاد آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 8 چند است؟

ADVERTISING