هزینه اقتصاد جهانی با تحریم ایران افزایش یافت

کد خبر 11468 - 1392 11 | تاریخ: 987 روز پیش-1392/11/20 | ساعت: 16:41

به گزارش فارس، سیدشمس‌الدین حسینی امروز در حاشیه اجلاس وزیران کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد (اسکاپ) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تحریم ایران شرایط دشواری را برای کشورهای صنعتی ایجاد کرده است.

وی افزود: فروش نفت ایران در این مدت کاهش یافته و مجلس شورای اسلامی طرحی را برای کاهش فروش نفت به کشورهای تحریم کننده در دستور کار دارد که با این اقدام بی‌ثباتی در بازارها افزایش یافته و رشد قیمت مواد غذایی را در دنیا به وجود آورده و موجب کاهش قدرت خرید مردم جهان خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: ایران دارای اقتصاد بزرگی با ظرفیت‌های فراوان است، به طوری که ایران براساس گزارش‌های نهادهای بین‌المللی هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است.

وی ادامه داد: همه این مسائل سبب می‌شود، تا ایران در آسیا و اقیانوسیه و اسکاپ نقش مناسبی داشته باشد و کشورها براساس درجه استقلال و همکاری با ایران می‌پردازند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اهمیت اجلاس اسکاپ گفت: نسبت اجلاس و حضور معاون دبیرکل سازمان ملل متحد حکایت از وجود جذابیت‌های اقتصادی می‌کند و به نظر می‌رسد، تحریم‌ها برای سایر کشورها دردسرساز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جهان به مرحله‌ای رسیده که نیازمند همکاری بین‌المللی است و برگزاری این نوع اجلاس با موضوع مشارکت بخش عمومی و خصوصی بسیاری از طرح‌های زیرساختی اثر چندجانبه دارد؛ مشارکت بخش عمومی و خصوصی می‌تواند مزیت‌های مناسبی برای کشورها به وجود آورده و کشورهای عضو باید در این زمینه با همدیگر همکاری داشته باشند.


منبع : اقتصاد آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 9 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING