خلاقیت تبلیغات در مترو

کد خبر 11641 - 1392 11 | تاریخ: 1380 روز پیش-1392/11/22 | ساعت: 15:21

بیزینس ترند : سفرهای روزانه شهری چیزی است که همه ما آن را تجربه کرده‌ایم. نشستن یا ایستادن در یک ایستگاه متروی شلوغ و زل زدن به یک گوشه برای اجتناب از چشم در چشم شدن با افرادی که هر روز با آن‌ها مواجهیم. آن‌هایی که گوشی‌ها یا کاغذهایشان را فراموش کرده‌اند به بالا نگاه کرده و سعی می‌کنند تا تبلیغات تکراری‌ای که فضای مقعر بین پنجره و سقف را زینت داده است به خاطر بسپارند. ترند پوسترهای بولتی که حامل پیغام‌های تحصیل برای بزرگ‌سالان و مطالعات پزشکی آزمایشی است مفهوم تازه ای در جهان تبلیغات ترانزیتی نیست. ولی چه می‌شد اگر چیزی جدید و غیر منتظره مسیر یکنواخت و خسته کننده محل کار شما تا منزلتان را به هم وصل می‌کرد؟ در این مطلب ۴ رویکرد آوانگاردی را که تبلیغ کنندگان برای درگیر کردن مصرف کننده فرو رفته در سفرهای شهری استفاده می‌کنند مرور می‌کنیم.
۱.وقت انتظار خود را هدر ندهید!

1 Copy
گاهی جا دادن خود در سکوهای مترو مانند جنگ مرگ و زندگی به نظر می‌رسد! و با این حال هنجارهای اجتماعی ما را از مشت و لگد زدن باز می‌دارد. در سیستم متروی شانگهای کمپانی البسه ورزشی آدیداس این تابو را از بین برده است.
آدیداس برای تبلیغ گروه محصولات پوشاک و زندگی سالم خود ستون‌های سازه ای در ایستگاه متروی ژوجیاهوی را به کیسه بوکس تبدیل کرده است. بر طبق محاسبات این شرکت که ۱۸۲۴ دقیقه در هر سال در روی سکوهای انتظار به هدر می‌رود هر مسافر احتمالاً می‌تواند با استفاده از این‌ها به عنوان فرونشاننده استرس باشگاه بدن‌سازی رفتن را رها کند. راستی آدیداس هیچ مسوولیتی را در قبال ضربات خشن بیشتر در درون قطارها به عهده نمی‌گیرد!
۲. «برای روز مبادا»

2 Copy
یک لیوان پلاستیکی یا یک قوطی ماءالشعیر آویخته از دستگیره های متروی تهران…اگر به تهران و متروی آن سری زده باشید حتماً دستگیره های در حال تاب خوردن و رقص در مترو توجهتان را به خود جلب کرده است. هرچند که این برند خاص شاید برای شما ناشناخته بماند ولی این استفاده غیر قابل پیش بینی از دستگیره حتماً شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

۳.استفاده درست از «فضا»

3 Copy
تصور کنید که به صورت ایده آلی در حال نگاه کردن به همان شیشه مترویی هستید که برای سال‌های گذشته نیز به آن نگاه می‌کردید و به دنبال راهنمایی می‌گردید که زمان فرار شما به سطح زمین را مشخص کند.
سپس یک توقف پیش بینی نشده تصویری محو و آبی را به وجود بیاورد و از دنیای ماورایی به دنیای زمینی انتقال یابد. در متروی پاریس همین اتفاق افتاده است.

سازندگان فیلم تخیلی Prometheus از این فرصت استفاده کردند تا در یک سکوی مترو که در ۷۲ سال گذشته بلا استفاده بوده است خود را تبلیغ کند. با اضافه کردن یک منظره چند بعدی به این فضای خالی سازندگان فیلم اطمینان دارند که سرها را به سمت مجسمه غول آسایی که در این ایستگاه منتظر آن‌هاست کج خواهند کرد.

۴. دیییییینگ… عزیزم می تونی توی راه خونه روی چند تا شیر کلیک کنی؟

4 Copy
یک فروشگاه زنجیره ای در کره جنوبی کار بی نظیری را انجام داده است. Home Plus نه تنها شناخته شدگی برند خود را بیشتر کرده بلکه تجربه خرید را برای مشتری با یک پوستر کاربردی متمایز فراتر برده است.
اکنون در متروهای سئول و شهرهای اطراف مسافران می‌توانند مایحتاج خود را با یک کلیک روی دکمه تهیه کنند. ماکت‌های دو بعدی با اندازه واقعی از راهروهای فروشگاه‌ها در جلوی سکوها قرار گرفته و به مشتری اجازه می‌دهد تا کلیک کرده و اقلام مورد نیاز خود را بخرد تا زمانی که به منزل می‌رسد آن‌ها آماده شده و درب منزل به دستش برسد.

سفرهای شهری و مصرف گرایی در دوران اوج خود قرار دارند!


منبع : برترینها

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 3 چند است؟

ADVERTISING