توقف تولید بنزین در پتروشیمی هابرای کاهش آلودگی هوا

کد خبر 11665 - 1392 11 | تاریخ: 1376 روز پیش-1392/11/22 | ساعت: 21:54

موضوع ریزگردها ، تالاب ها ، دریاچه ارومیه ، جنگل ها و مناطق حفاظت شده در دستور کار جدی دولت قرار گرفته است.
downloadبنزین

ابتکار در جلسه شورای اداری استان قزوین بر وجود ضرورت ارزیابی و ملاحظات زیست محیطی در برنامه ریزی ها و پروژه های کلان کشور تأکید کرد.
 دکتر معصومه ابتکار در جلسه شورای اداری استان قزوین ضمن تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد : ایام دهه فجر یادآور ارزش ها و امانت هایی است که مسئولیت سنگینی را بر دوش مسئولین قرار می دهد.
وی افزود : یکی از بندهای میثاق ، حفاظت از سرمایه های انسانی و طبیعی می باشد که باید برای پیشرفت بکار گرفته شود .
ابتکار به احیای دوباره شورای عالی محیط زیست پس از هفت سال اشاره کرد و گفت : موضوع ریزگردها ، تالاب ها ، دریاچه ارومیه ، جنگل ها و مناطق حفاظت شده در دستور کار جدی دولت قرار گرفته و برای آلودگی هوا در کلانشهرها که تهدید بزرگ برای سلامت مردم است برنامه های خاصی اندیشیده شده است.
وی از توزیع بنزین یورو4 در شهرهای مختلف کشور خبر داد و گفت : این توافق حاصل شده که بنزین بدست آمده از ترکیبات پتروشیمی بطور کامل حذف شود و در اولین فرصت به حد استاندارد مورد قبول در سطح کشور برسد.
ابتکار از مدیریت و توسعه پایدار بعنوان یک رویکرد مهم این سازمان یاد کرد و گفت : مدیریت و توسعه های شهری بایستی منطبق بر استانداردهای محیط زیست باشد و در سطح اراده ملی و منطقه ای شکل گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش توسعه استان ها را مبتنی بر الگوهای پایدار در محیط زیست دانست و گفت : هر اقدام و پروژه ای که در سطح کشور انجام می شود بایستی ملاحظات و ارزیابی های زیست محیطی داشته باشد و در برنامه ریزی ها لحاظ شود.
وی از الگوسازی استان قزوین برای سایر استان های کشور در این جلسه یاد کرد و گفت : استان قزوین از لحاظ زیست محیطی کم مسأله بوده و بحران جدی ندارد.


منبع : به گزارش خبرنگار سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری