احمدی: تلاش می‌کنم «دو ساعت بعد، مهرآباد» هفته آینده اکران شود

کد خبر 11743 - 1392 11 | تاریخ: 1288 روز پیش-1392/11/23 | ساعت: 21:27

تهیه کننده فیلم سینمایی «دو ساعت بعد، مهرآباد» در گفت و گو با خبرنگار سینماپرس، گفت: فیلم ما از روزهای ابتدایی جشنواره در سینماهای مردمی اکران داشته است و من هم در این سینماها حضور داشتم، استقبال خوب بود. در تمام طول مدت اکران کسی سالن را ترک نمی کرد و من این امر را به فال نیک می گیرم در صورتی که این فیلم یک فیلم فرهنگی است و صرفا برای گیشه نیست.

وی در ارزیابی بخش «نگاه نو» این دوره از جشنواره بیان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه جاهای مختلفی رفتم و نتوانستم تمام فیلم ها ببینم نمی توانم فیلم ها را با یکدیگر مقایه کنم. اما من خودم تهیه کننده ای هستم که تقریبا می توان گفت اکثر کارهایم با فیلم اولی ها است و خودم هم خیلی دوست دارم. ریسک پذیری تهیه این نوع فیلم ها بالا است اما نگاه های جدید زیادی در آن ها وجود دارد که باعث می شود من ریسک این کار را بپذیرم. کارگردان های فیلم اولی شیوه جدید دارند و از شیوه های رایج سینما استفاده نمی کنند.

وی افزود: فیلمسازهای جوان و کار اولی ها مانند یک هندوانه نبریده ای می مانند که همه فیلم آن را می بینند و می خواهند بدانند که کارشان چطور از آب درآمده است. اگر آن فیلم مطابق سلیقه افراد باشد که از دیدن آن لذت می برند اما اگر هم نباشد انتظاری از تازه کارها نیست و بیننده چیزی را از دست نداده است. به خاطر همین من ریسک کار کردن با فیلم اولی ها را دوست دارم. کارگردان های فیلم اولی می دانند که از کار چه می خواهند و علیرضا فرید هم که کارگردان فیلم «دو ساعت بعد، مهرآباد» است می دانست که از این کار چه می خواهد. زمانی که با کارگردان ها صحبت می کنم کسانی که می داند چه می خواهد برایم مهم و ارزشمند هستند و با آن ها کار خواهم کرد.

این تهیه کننده ادامه داد: امسال در بخش سودای سیمرغ کارگردان های باسابقه و معروف زیادی داشتیم که با وجود آن ها  قطعا فیلم اولی ها شانسی نداشتند حتی اگر کارهایشان خیلی عالی یا حتی بهتر از کارهای سودای سیمرغ بود.

وی درباره انتظارات مخاطبان از جشنواره امسال عنوان کرد: من همه فیلم ها را ندیدم تنها چندتایی کار دیدم که نمی توانم درباره آن ها قضاوت کنم اما چیزی که دیدم با انتظاری که قبل از جشنواره بود مغایرت داشت. هر کس اسم ها را که نگاه می کرد، می گفت امسال جشنواره بسیار پرباری را خواهیم داشت اما می توانم به جرات بگویم که جشنواره امسال انتظارات را برآورده نکرد مثلا کارهای کارگردان هایی که حس می کردم فیلم هاشون بهتر باشد آن طوری که باید نبود و واقعا ن نظر را دارند.

احمدی در خصوص گیشه فیلم «دو ساعت بعد مهرآباد»، گفت: فکر می کنم این فیلم در گیشه معمولی باشد چون به صرف گیشه ساخته نشده است اما قطعا اگر ما تبلیغات خوبی داشته باشیم که نخواهیم مخاطب را گول بزنیم بلکه به او بگوییم که قرار است چه نوع فیلمی را می بینید و اگر تمام تلاشمان را بکنیم که تبلیغات خوبی برای این فیلم داشته باشیم تا تماشاگر به دیدن این فیلم بنشیند به نظرم فیلم را دوست خواهد داشت.

وی درباره اکران عمومی فیلم سینمایی «دو ساعت بعد، مهرآباد» یادآور شد: پیگیر این امر هستم که این فیلم را بلافاصله بعد از جشنواره اکران کنم. در ایام جشنواره که شورای پروانه نمایش تشکیل نمی شد مسئولان وزارت ارشاد و آقای احسانی در سالن برج میلاد این فیلم را دیدند و برای آن پروانه نمایش را صادر کردند.

احمدی در پایان از انتظارات خود صحبت کرد و گفت: سینمای من سینمای مستقل است و بدون هیچ حمایت خاصی از جایی کار می کنم نهایتا وام می گیریم اما برای ساخت فیلم هایم کمک دولتی ندارم البته انتظار دارم و امیدوارم که این مدیریت حداقل به فیلم های فرهنگی و این نوع سینما توجه کند و در اکران برنامه ریزی دقیقی را داشته باشد که حداقل مخاطبین خاص این نوع فیلم ها بتوانند این دسته از فیلم ها را ببینند و چون بودجه خاصی هم نمی توانیم برای تبلیغات بگذاریم حداقل یک حمایتی هم برای این نوع سینما توسط آن ها بشود.

 


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 8 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر