تمایز برند

کد خبر 11757 - 1392 11 | تاریخ: 1288 روز پیش-1392/11/23 | ساعت: 22:28

حتی چشم بسته هم می دانید که یک بطری کوکاکولا در دست دارید و اگر آن بطری به زمین بیفتد و بشکند، همه می توانند در اولین نگاه بگویند که آن چیست.

لوگوی برند خود را جدا کنید و ببینید چه چیزی می ماند؟برند بسیار بزرگتر از لوگوی آن است.آیا ویژگی های باقی مانده به راحتی قابل تشخیص هستند؟اگر نه، پس وقت آن است که برند خود را متمایز کنید...
co Copy 
زمانی هویجها به هر رنگی به غیر از نارنجی اعم از قرمز، سیاه، سبز، سفید و بنفش بودند. در قرن شانزدهم پرورش دهندگان هلندی تصمیم گرفتند که رنگی میهن پرستانه به آن بدهند. آنها با استفاده از بذری که از شمال آفریقا آورده بودند، به تدریج شروع به کاشت انواع گوناگونی از هویجهای نارنجی به افتخار پادشاه خود، ویلیام اول، پادشاه نارنجیها یعنی کسی که باعث استقلال کشورش از اسپانیاییها شد، کردند.هلند کشوری است با پرچم نارنجی که اکنون هویج نارنجی نیز دارد. شاید این مسأله را یکی از اقدامات موفقیت آمیز برندسازی در طول تاریخ بدانید، اگرچه هیچ وقت تبدیل به سرمایه ای بزرگ نشد. در میان کسانی که هویج می خورند، تعداد اندکی از آنها می دانند که در یکی از بزرگترین فرصت های برندسازی تاریخ شرکت کرده اند.
برای تأکید بیشتر بر لوگوی برندها، ریسکهایی باید صورت گیرد که در تعداد کمی از آنها خطر  نادیده گرفتن همه ی فرصتهای بالقوه برندسازی وجود دارد. اگر توجه کافی به این امر صورت گیرد، جوانب زیادی در آن قابل تشخیص خواهند بود. رنگ، بافت، صدا و شکل از جمله جوانبی هستند که قابل تشخیص هستند.حتی با چشم بسته هم متوجه می شوید که یک بطری نوشابه ی کلاسیک در دست دارید. همان طور که قبلاً خواندید، در سال 1915، یک شرکت شیشه سازی طرحی را برای شیشه ارائه کرد که به حس لامسه مربوط می شد و حتی اگر شیشه می شکست، در اولین نگاه می شد فهمید که بطری کدام شرکت است.
شرکت شیشه سازی با الهام از دانه های کاکائو، بطری ای تولید کرد که به شکل برجسته بود و این امر باعث شد که شرکت کوکاکولا از این استراتژی برای تأکید بیشتر بر برند خود استفاده کند....

    نکات برجسته برای تمایز برند:
    تصویر خود را متمایز کنید
    رنگ خود را متمایز کنید
    شکل برند خود را متمایز کنید
    نام برند خود را متمایز کنید
    زبان برند خود را متمایز کنید
    نماد تصویری برند را متمایز کنید
    صدای برند خود را متمایز کنید
    روش جستجوی برند را متمایز کنید
    رفتار برند خود را متمایز کنید
    خدمات برند خود را متمایز کنید
    روش سنتی برند را متمایز کنید
    تشریفات برند را متمایز کنید


منبع : مدرسه بازاریابی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط کسب و کار