برندهای ایرانی به وظایف خود عمل نمی کنند

کد خبر 11760 - 1392 11 | تاریخ: 1375 روز پیش-1392/11/23 | ساعت: 22:47

قائم مقام سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کنندگان، در جشنواره ملی برندهای برتر محبوب مصرف کنندگان، گفت: برندهای ایرانی نتوانسته اند به وظایف خود عمل کنند.
brand Copy
به گزارش ایرنا، مهدی اصفهانی قائم مقام سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کنندگان نیز در این مراسم با اشاره به برندهایی که سالهاست به شکل سنتی بوجود آمده و در خاطره ها شکل گرفته است گفت: در دنیای کنونی که رویکرد آن علوم جدید است، اطلاعات، تکنولوژی و ارتباطات و حتی فراتر از آن آینده نگری ها و سناریو نویسی برای کالا شکل گرفته است.

وی افزود: در دنیای امروز باید به تغییر سنت ها به مدرنیته در هر بخشی توجه کرد و سپس نسبت به بومی سازی آن اقدام کرد، چرا که تغییرات جهانی به حدی سریع اتفاق می افتد که اگر با آن هم راه نشویم عقب می مانیم و وقتی عقب ماندیم حذف می شویم.

اصفهانی گفت: مهمترین وظیفه برندینگ کردن این است که وضعیت کیفیت کالا را برای مصرف کننده روشن کنیم و اطلاعات لازم را به مشتری داده تا او بتواند در انتخاب کالایی که نیازش را تامین می کند بهترین تصمیم گیری را انجام دهد.

وی با طرح این سوال که آیا برندهای داخلی در شرایط کنونی قادر هستند به وظایف خود عمل کنند، افزود: برندهای ایرانی نتوانسته اند به وظایف خود عمل کنند، چرا که آنجا که نتوانسته ایم شرایط لازم را در برندینگ ایجاد کنیم از تبلیغات و رنگ ها و غیره که ابزار معرفی برند هستند استفاده کرده ایم.

اصفهانی گفت: نکته جالب این است که در بخش تولید وقتی بحث برند می شود، جای یک نکته خالی می ماند و آن این است که در برند اساسی ترین محور مشتری است و ما معمولا از آن غافل می شویم و به رقابت با رقبایمان در بازار می پردازیم و دقت نمی کنیم که موضوع اصلی مشتری است.

وی با اشاره به اینکه در هزاره سوم از تولیدات؛ آنچه حائز اهمیت است تولید برندینگ یعنی تولید کالایی است که از قبل فروخته شده است، افزود: صاحب کالا باید به این نکته برسد که اگر مشتری وجود داشته باشد می تواند سهم بازار را تعریف کرد و یا رقبا را عقب گذاشت و یا به عنوان برند برتر شناخته شد.


منبع : مارکتینگ نیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 7 چند است؟

ADVERTISING