دستورالعمل جدید برای مسکن مهر

کد خبر 11780 - 1392 11 | تاریخ: 1321 روز پیش-1392/11/24 | ساعت: 11:39
specialist photo

پوریا فریدیان

تعداد نظرات : 0

دستورالعمل قبلی کارگروه مسکن مهر برای آزاد شدن خرید و فروش واحدهای این پروژه لغو و بر اساس بخشنامه جدید که دستورالعمل قبلی را منتفی می‌کند، متقاضیانی که پیش‌خرید هم کرده‌اند، می‌توانند واحد مسکونی خود را به فروش برسانند.

تدوین دستورالعمل جدید خرید و فروش مسکن مهر که از دو هفته پیش توسط کارشناسان حقوقی وزارت راه و شهرسازی آغاز شده بود به اتمام رسید. بر اساس این گزارش، در بخشنامه قبلی فقط کسانی که دفترچه قسط بانکی را دریافت کرده‌ بودند، می‌توانستند اقدام به فروش واحد مسکونی خود کنند اما در دستورالعمل جدید برای پیش‌خریداران هم این امکان فراهم می‌شود تا اجازه فروش واحد مسکونی خود را داشته باشند.

در دستورالعمل قبلی خرید و فروش مسکن مهر متقاضیان فقط اعیان آن واحد مسکونی را معامله می کردند که ظاهرا در آیین نامه جدید شرایط خرید و فروش عرصه هم در دستور کار این کارشناسان حقوقی قرار دارد و ظاهرا هم به نتیجه رسیده است.

 در آئین نامه قبلی، متأهل بودن، ۵ سال سابقه سکونت در محل، عدم دریافت زمین، خانه یا تسهیلات مسکن از دولت جزو شرایط خرید و فروش مسکن مهر بود اما با اضافه شدن آزادی خرید و فروش مسکن مهر برای افرادی که اقدام به پیش خرید کرده اند، خرید و فروش مسکن مهر راحت‌تر خواهد شد.

متقاضیانی که پیش‌فروش برای آنها انجام شده است، قرارداد دارند و واحد مسکونی آنها مشخص شده است و به مرحله فروش اقساطی هم نرسیده‌اند می‌توانند خرید و فروش مسکن مهر را انجام دهند.

بر اساس این گزارش، البته چنانچه خریدار یکی از این شرایط را نداشته باشد،برای خرید مسکن مهر باید ۱۰ درصد تسهیلات را یکجا به بانک بپردازد و ۵ درصد قیمت عرصه را هم پرداخت کند. در آیین‌نامه جدید این دو شرط حذف شده تا خرید و فروش راحت‌تر و روان‌تر انجام شود و مسیر را برای فروشندگان و خریداران هموار کند.

یک مقام مسئول در تایید بخشنامه جدید گفت: این دستورالعمل جدید راحت‌تر از آن دستورالعمل قبلی است چرا که آن دستورالعمل قبلی یک محدودیت‌هایی قائل شده بود که باید واجد شرایط باشد. دستورالعمل جدیدی که تهیه شده است باید در کمیته اصلی مسکن مهر نیز به تصویب برسد.

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط شهرنشینی