چرا یک فیلم در جشنواره‌ی فجر به نمایش درنیامد؟

کد خبر 11845 - 1392 11 | تاریخ: 1374 روز پیش-1392/11/25 | ساعت: 14:28

 علی عطشانی اظهار امیدواری کرد: فیلم «نقش نگار» در نوروز 93 به نمایش عمومی درآید.

این کارگردان که فیلمش موفق به حضور در جشنواره فیلم فجر نشد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: با تمام قول‌هایی که داده بودند اما متأسفانه فیلم در جشنواره فجر به نمایش درنیامد.
وی افزود: طبق گفته‌ی معاونت آثار سازمان سینمایی تنها مشکل فیلم «نقش نگار» حضور ناصر ملک‌مطیعی است و در حالی که در شب پیش از آغاز جشنواره اعلام کردند، این مشکل حل شده است و نام فیلم در کاتالوگ جشنواره قرار گرفت اما نظر وزیر تغییر کرد و قبل از چاپ جدول گفتند، فیلم در جشنواره حضور ندارد و در واقع نظرشان عوض شد.
این کارگردان ادامه داد:‌برای روز افتتاحیه هم از ما دعوت شد و در طول جشنواره هم آقای رضاداد به من امید می‌داد که مشکل فیلم حل می‌شود و مدام با ایشان و آقای ایوبی در تماس بودم. متأسفانه جواب قطعی مبنی بر عدم نمایش فیلم به من داده نشد و اگر می‌گفتند پیگیری نمی‌کردم.
عطشانی با اظهار تأسف از عدم نمایش فیلم‌اش در جشنواره فیلم فجر گفت: این اتفاق نقض غرض با صحبت‌های آقای روحانی است که در افتتاحیه جشنواره مطرح شد و باید پرسید آیا مشکل سینمای ما در حال حاضر ناصر ملک‌مطیعی است؟ پیرمردی که در مملکتش مانده، در همین‌جا زندگی کرده است و در این فیلم هم خواست به ما کمک کند و بازی بسیار خوبی را داشته است.
کارگردان «نقش نگار» در پایان سخنانش با بیان اینکه درخواست پروانه نمایش را داده‌ایم ادامه داد: مسوولان جشنواره‌ی فجر گفتند که فیلم را در جشنواره نگذار و آن را اکران کن و برای اکران مشکلی وجود ندارد. بنابراین من درخواستم را داده‌ام و امیدوارم بتوانیم فیلم را در نوروز اکران کنم. چند سرگروه، فیلم را دیده‌اند و از آن خوششان آمده و به لحاظ حضور ناصر ملک‌مطیعی علاقه‌مندند این فیلم را اکران کنند.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر