اصفهان:هرسال دریغ از پارسال

کد خبر 11881 - 1392 11 | تاریخ: 1286 روز پیش-1392/11/25 | ساعت: 20:39

اصفهان شرایط خوبی را برای جشنواره فیلم فجر در دوره سی و دوم رغم نزد و با اینکه سال گذشته 27 فیلم در چهار سالن سینما فیلم‌های جشنواره را اکران می کرد امسال تنها یک سینما 20 فیلم را اکران می‌کند!

اگر چه سال گذشته اصفهان با ۲۷ فیلم از ۱۴ تا ۲۴ بهمن‎ماه در چهار سینما به استقبال جشنواره فجر رفت، اما وضعیت اکران این جشنواره درسی و دومین دوره فیلم فجر در اصفهان چندان مساعد نبود و برخلاف اظهار نظرات مسئولان ارشاد اصفهان مبنی بر برگزاری هرچه باشکوه‎تر این جشنواره در سال جدید، فجر امسال تنها در یک سینمای اصفهان و آن هم با اکران ۲۰ فیلم برگزار شد.

این اتفاق موجب شد تا بسیاری از تماشاگران نتوانند فیلم های این جشنواره را ببینند و یا سینما به حدی شلوغ بود که عده ایستاده و عده ای با نشستن روی زمین فیلم های جشنواره را دیدند و اغلب تماشاگران از وضعیت سینما ناراضی بودند.

سینما سپاهان با اکران ۲۰ فیلم آن هم با اکران های محدود برای بسیاری از فیلم ها را میزبان بود و علی رغم سال‎های گذشته بخش امور استان‎ها که به اعلام اسامی فیلم‎های سهمیه هر استان می‎پردازد همچنان غیرفعال باقی ماند، مقرر شده بود اکران فیلم‎ها در استان‎ها با پرداخت ۵ میلیون تومان بابت هر فیلم صورت بگیرد که کمیته فنی پس از اعتراض استان‎ها آن را لغو کرد، اما این عمل تأثیری در روند سهمیه‎بندی متعادل فیلم‎ها نداشت.

یکی از فیلمسازن جوان اصفهانی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: هر سال دریغ از پارسال! انگار برای برگزاری جشنواره انقلاب رو به عقب می رویم و هر سال بدتر می شود. وضعیت تک سینما بودن اصفهان باعث شده شرایط خوبی برای تماشاگران ایجاد نشود. با یان وضعیت مشخص است من فیلمساز به محض اینکه بتوانم به تهران می روم حداقل تهرانی ها سینماهای زیادی دارند که می توانند انتخاب کنند.

شب گذشته فیلمهای سینمایی «اشباح» کاری از داریوش مهرجویی و «شهابی از جنس نور» به کارگردانی محمد رضا اسلام لو در هشتمین روز از جشنواره فیلم فجر اصفهان در سینما سپاهان اکران شد. هر کدام از این فیلم ها سه اکران داشتند.

گفتنی است جشنواره فیلم فجر در اصفهان تا ۲۷ بهمن ادامه دارد.


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر