رضاداد: آنچنان که باید نتوانستیم از این امانت نگهبانی کنیم

کد خبر 11886 - 1392 11 | تاریخ: 1374 روز پیش-1392/11/25 | ساعت: 20:53

علیرضا رضا داد دبیر سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر  با انتشار یاداشتی  ضمن تشکر از همه فیلمسازان و عوامل اجرایی جشنواره فیلم فجر و همچنین رسانه ها،از وجود کمبود ها و نقصها عذر خواهی کرد.

 به گزارش سینماپرس متن این  یادداشت بدین شرح است:

سی و دومین جشنواره فیلم فجر نیز با همه فراز و فرود‌ها و ضعف‌ها و قوت‌ها به پایان رسید و ما سال دیگری از سینمای ایران را تجربه کردیم و به سال جدیدی وارد شدیم.
برگزاری جشنواره سی و دوم در این ابعاد کاری نشدنی بود که فقط با عنایت خدای متعال و همکاری و صبوری و مشارکت شما شدنی شد و من و همکارانم به خوبی می‌دانیم که آنچنان که باید و شاید نتوانستیم از این امانت نگهبانی کنیم و بر ضعف‌ها وکاستی‌های خود بیش از همه واقفیم.
ما آنچنانکه از روزهای آغازین اعلام و تاکید کردیم تلاشمان این بود که جامعه سینمای ایران را نمایندگی کنیم. جامعه‌ای که هنوز زخم‌ها بر تن داشت و لی در مقابل طوفان حوادث به دفاع از موجودیت سینمای ایران ایستاده بود.
آنچه ما را دلبسته برگزاری این دوره کرده بود این بود که بتوانیم به سهم خود بار دیگر عظمت سینمای ایران را نمایان سازیم و برای اولین بار شاید در جای جای میهن پهناورمان سینمادوستانی بتوانند طعم جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی را با سینما بچشند و گزیده‌ای از آثارراه یافته را روی پرده سینما به تماشابنشینند و تجربه کنند آنچه را دلپذیرشان بوده و پیش از این نمی‌توانستند تجربه‌اش کنند.
وظیفه خود می‌دانم بیش از همه و پیش از همه از هنرمندان گرامی تهیه کنندگان و سازندگان آثار که این دوره از جشنواره به نام آنان رقم خورده است سپاسگذاری کنم و پوزش خود را تقدیم آنان کنم ازبرخی بی‌حرمتی‌ها. که باید دراولویت فردای خود بگذاریم گزیدن راههایی برای صیانت از احترام به فیلم‌ها را.
از همه هیات‌های انتخاب و داوری که ما را در این راه یاری کردند و طعن و کنایه‌ها را به جان خریدند و به حرمت و احترام سینمای ایران سکوت پیشه کردند و اجازه ندادند یکپارچگی ایجاد شده در سینما خدشه دار شود سپاسگذاری می‌کنم.
تلاش رسانه‌های گوناگون را ارج می‌نهیم که در بازتاب این رویداد مهم تلاش و کوشش کردند و هر کدام به قدر وسع و به اقتضای مسئو لیت و رویکرد خود به نقد و بررسی آن نشستند.
همکارانم را می‌ستایم که به رغم محدودیت‌ها از هیچ کوششی برای یک برگزاری باشکوه فروگذار نکردند و بار دیگر توانستن رادر تلاش آنان به تماشا نشستیم.
به همه برگزیدگان تبریک می‌گویم واز نسل جوان سینمای ایران که به اقتضای عقل و تدبیر حرمت گذاری به سینمای ایران رابا عبور از خود به ما و دیگران آموزش دادند سپاسگذارم.
آری. می‌دانیم از دولت تدبیر و امید انتظاراتی بیش از این بود.
برای سینمای پر از جوانه‌های امید سالی وسالهایی پر از شور و نشاط و عزت و عظمت آرزو داریم.


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر