معترضان پکن، در زندان سیاه بازداشت شدند!

کد خبر 12014 - 1392 11 | تاریخ: 1375 روز پیش-1392/11/27 | ساعت: 11:38

china-petitioner-police-tiananmen

در روز جمعه گذشته، صدها نفر از معترضان چینی در پکن که گرسنه و تشنه در سرما، برای درخواست غرامت قانونی شان از دولت کمونیست چین تجمع کرده بودند، به زندان افتادند.

به گزارش رادیو آزادآسیا، جمعه گذشته ششصد تا هفتصد تن از شاکیان عصبانی از اعمال ظالمانه دولت کمونیست چین، در خارج از بازداشتگاه پکن ایستاده بودند و در اعتراض به وضعیت شان، موجب ترافیک شدند. آنها اعلان داشتند که در طی تعطیلات دولت برای سال نو چینی، فاقد مایحتاج ضروری زندگی همچون آب و یا روانداز هستند. آنها در تعطیلات سال نو چینی به امید رسیدگی به وضعیتشان، برای شکایت کردن و اعلام نارضایتی شان به پکن آمده بودند، اما همه آنها در زندان سیاه حومه شهر فنگ تایی بازداشت شدند. آنان شعار می دادند که رئیس جمهور شی جین پینگ، باید ظلم را پایان دهد و باید مطابق قانون اساسی، حقوق انسانی شان را به آنها برگرداند.

china-petitioner-police-tiananmen2

در چین، شاکیان دولت، در اغلب موارد اجازه ندارند حقوق قانونی شان را با درخواست کردن از حزب کمونیست( (CCP جهت جبران خسارت طلب کنند. اگر چه ظاهرا حزب کمونیست چین، قانون اصلاحات سیستم دادخواست را پذیرفته است، اما فعالان حقوق بشر تردید دارند که این اصلاحات ادعا شده بتواند انجام شود و یا عدالت را برای دادخواهان به همراه آورد!

 

-  Radio Free Asia (RFA)

-Xi Jinping


منبع : روزنامه اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار