تأثیرگذارترین بازیکن از دست پرسپولیس پرید

کد خبر 12053 - 1392 11 | تاریخ: 1373 روز پیش-1392/11/27 | ساعت: 16:15

از این رو کریم انصاری فرد در روزهایی که دایی و شاگردانش در حال تمرین در درفشی فر بودند در ایران حضور نداشت اما همواره عنوان می کرد اگر قرار باشد در لیگ خودمان بازی کند اولویت نخستش پرسپولیس است.

او نتوانست با تیم های مورد نظرش به توافق برسد از این رو قصد بازگشت به پرسپولیس را داشت اما این بار سد بزرگی به نام علی دایی را مقابلش می دید.

به این ترتیب پرسپولیس یک از اینده دارترین مهاجمان جوان ایران را دو دستی تقدیم تراکتورسازی کرد و خودش سراغ سید مهدی سید صالحی سی و اندی ساله رفت. البته در ابتدی لیگ  سید صالحی عملکرد به مراتب بهتری را نسبت به انصاری فرد داشت و حتی سرمربی پرسپولیس در جمع های خودمانی تر مدعی شد از اینکه کریم را رد کرد و سید را گرفت راضی است. اما در ادامه راه همه چیز برعکس شد.

حالا کریم انصاری فرد با 11 گل در صدر جدول گلزنان لیگ است و مضاف بر آن در جدول پاس های گل نیز در بالای جدول حضور دارد. همین امر باعث شده در مجموع لیگ برتر و جام حذفی او از تاثیرگذارترین بازیکنان ایران باشد. در بازی حساس فینال مقابل مس کرمان کریم انصاری فرد نقش بسیار مهمتری از سعید دقیقی در گل زده قرمزها داشت. او یک تنه دفاع مس را در دو مرحله به هم ریخت و به گونه ای برای دقیقی پاس را انداخت که توپ با برخورد نا خودآگاه به پشت پای دقیقی روانه گل شد.

بدون تردید در قهرمانی جام حذفی تاثیر انصاری فرد و دقیقی که در سه بازی اخر گلزنی کرد بیش از هر بازیکن دیگری بود. آنها تنها جام تاریخ تراکتورسازی را برای تبریزی ها به ارمغان اوردند و این اتفاق در صورتی رخ می دهد که پرسپولیس با هزینه سنگین آنچنانی فاصله خودش با قهرمانی در لیگ برتر را بعید می بیند.

اگر دایی در مورد کریم انصاری فرد کمی بیشتر معلم وار برخورد می کرد، اگر سرمربی قرمزها با تامل بیشتری با این بازیکن جوان مدارا می کرد شاید جمعه این قرمزهای پایتخت بودند که فاتح جام حذفی می شدند. پرسپولیس به راحتی هر چه تمام تر یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان  لیگ را از دست داد تا در نیم فصل از سر استیصال سراغ گزینه ای مثل فرزاد حاتمی برود که جز نیمکت نشینی سودی برای دایی و تیمش نداشت.

به این می گویند سرمایه سوزی در پرسپولیس که آنها ید طولایی در این امر دارند.


منبع : فیفادی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش