مصرف مولتی ویتامین ها،خواب و مصرف گوشت قرمز

کد خبر 12059 - 1392 11 | تاریخ: 1374 روز پیش-1392/11/27 | ساعت: 20:12


پزشکان می گویند مبتلایان به میگرن پیش از روی آوردن به داروهای مسکن قوی ، از آسپرین استفاده کنند.
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که با احساس شروع علائم سر درد میگرنی اقدام به مصرف سه قرص آسپرین بکنند، تا مقدار زیادی از مصرف قرص های مسکن قوی راحت می شوند.
براساس این تحقیق ، 20 درصد افرادی که با شروع علائم سردرد میگرنی، از آسپرین استفاده می کنند به صورت کامل از عوارض میگرن راحت می شوند و همچنین پنجاه درصد تا حدودی از این عوارض خلاص می شوند.
همچنین آسپرین برخی از عوارض جانبی میگرن را نیز رفع می کند.

مولتی ویتامین ؛ ممنوع
مصرف مولتی ویتامین در سه ماهه آخر بارداری باید متوقف شود.
تحقیقات گسترده ای درباره تاثیر مولتی ویتامین ها بر ابتلای زنان به سرطان سینه صورت گرفته و نتایج گوناگون و متناقضی را در بر داشته است که گاه از موثر بودن مصرف مولتی ویتامین ها بر کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و گاه از بی تاثیر بودن مصرف آنها خبر داده اند.
با این حال دانشمندان می گویند مصرف مولتی ویتامین ها در دوران بارداری به زنان توصیه نمی شود زیرا این امر دشواریها زایمان ، تولد زودرس کودک و برخی ناهنجاری ها را در تولد کودک ایجاد می کند.
همچنین پزشکان به زنان توصیه می کنند به جای اتکا به مولتی ویتامین ها ، به برنامه درست غذایی که ویتامین ها و مواد معدنی لازم را تامین می کنند روی آورند.


نقش مصرف زیاد گوشت قرمز در ابتلا به سرطان مثانه
پزشکان می گویند ، مصرف زیاد گوشت قرمز به خصوص به شکل کبابی یا سرخ شده ، ابتلای افراد به سرطان مثانه را افزایش می دهد.
به گفته پزشکان ، تحقیقات جدی شکی نگذاشته است که مصرف هر چه کمتر گوشت قرمز برای سلامت افراد بهتر است به شکلی که در برخی از کشورهای صنعتی، روزهای دوشنبه را روزهای بدون گوشت نام گذاشته اند و از شهروندان نیز می خواهند دست کم در این روز از مصرف گوشت قرمز خودداری کنند.
به باور پزشکان ، افرادی که زیاد گوشت قرمز مصرف می کنند پنج برابر بیش از دیگران با ابتلا به سرطان مثانه روبرو هستند در حالی که افرادی که بیشتر تلاش می کنند از گوشت های سفید در برنامه های غذایی خود استفاده کنند، کمتر دچار این عارضه می شوند.

خواب را جدی بگیرید
فرانس 24 : کم خوابی احتمال دارد به بیماری های متعددی منجر شود.
انسان ها روز به روز وقت کمتری به خواب اختصاص می دهند و این درحالی است که خواب برای سلامتی انسان بسیار اساسی است.
یک سوم انسانها به اختلال خواب مبتلا هستند.
این اختلالات احتمال دارد به اضافه وزن ، دیابت ، افزایش فشار خون ، ناراحتی های قلبی و حتی افسردگی منجر شود با این حال زندگی مدرن از مدت خواب انسانها کاسته است به طوری که حدود چهل سال پیش در ساکنان شهرهای بزرگ حداقل دو ساعت بیشتر از امروزی ها می خوابیده اند.
اختلال خواب احتمال دارد به کابوس ، بی خوابی و قطع تنفس در خواب منجر شود.
این درحالی است که از هر دو فرد مبتلا به اختلال خواب یک نفر برای درمان به پزشک مراجعه می کند.
بی خوابی ، زنان را دو برابر بیشتر از مردان مبتلا می کند و این اختلال پس از پنجاه سالگی وخیم تر می شود. دیگر اختلالی که بین دو تا چهار درصد انسانها به آن مبتلا هستند ، قطع تنفس در خواب است.
در این حالت احتمال دارد بیمار در طول شب بیش از هشتاد بار دچار قطع تنفس شود که در این امر هر بار چندین دقیقه طول می کشد.
این بیماری با دستگاه حس گر و دوربین در مراکز درمان اختلالات خواب تشخیص داده می شود.
این بیماری در بیشتر موارد به ناراحتی های قلبی-عروقی منجر می شود.
مردان در مقایسه با زنان بیشتر به اختلال قطع تنفس در خواب مبتلا می شوند و این اختلال با افزایش سن بیشتر می شود. شیوه زندگی نیز در تنظیم خواب احتمال دارد موثر باشد.
اضطراب، مدت زمان لازم برای رسیدن از خانه به محل کار و بالعکس ، تغییر ساعت درونی بدن شاید باعث کوتاه یا طولانی تر شدن زمان خواب شود.
خواب بیش از حد نیز احتمال دارد نشانه افسردگی باشد.
رختخواب و بالش مناسب، ساعات منظم خواب و بویژه کار نکردن با رایانه ، تماشا نکردن تلویزیون و صحبت نکردن با تلفن همراه قبل از خواب در داشتن خواب راحت بسیار موثر هستند.
هم اکنون نوجوانان که باید در شبانه روز نه ساعت بخوابند به طور متوسط کمتر از هفت ساعت می خوابند و به همین علت در کلاسهای درس تمرکز کافی ندارند.
در فرانسه ، چهل درصد نوجوانان در حال تحصیل در بیشتر موارد احساس خستگی می کنند .
پیامد این کم خوابی نیز بداخلاقی و کاهش سطح هوشیاری ، زود خشمی و تحریک پذیری و افسردگی است.
نوجوانانی که پس از نیمه شب می خوابند بیست و چهار درصد بیشتر از کسانی که قبل از نیمه شب می خوابند به افسردگی مبتلا می شوند. افرادی که کم خوابی دارند بیش از پنج دقیقه نمی توانند احساس راحتی داشته باشند و مجبور هستند تکان بخورند ، بلند شوند یا حرف بزنند.
برای اینکه فرد به بی خوابی مبتلا نشود پزشکان توصیه می کنند ساعات خواب منظمی داشته باشند ، در ساعات پایانی روز فعالیت تحریک کننده کمتری داشته باشند و بعد از ساعت بیست از خوردن مواد کافئین دار و ورزش کردن خودداری کنند.


منبع : عصر ایران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 4 چند است؟

ADVERTISING