کاهش قیمت 10 درصدی اجناس فناوری در آستانه شب عید!؟

کد خبر 12127 - 1392 11 | تاریخ: 1283 روز پیش-1392/11/28 | ساعت: 12:59

رییس صنف فناوران رایانه تهران درباره وضعیت بازار فناوری اطلاعات در کشور گفت: وضعیت بازار IT اصلا تعریفی ندارد.
مهدی میرمهدی اظهار کرد: در حال حاضر که هوا سرد است، بحث رفت و آمدها نسبت به گذشته دشوار شده و این موضوع به رکود بیشتر بازار فناوری اطلاعات در تهران دامن زد.
به گزارش ایسنا، وی در ادامه علت نخریدن اجناس توسط مردم را اینگونه عنوان کرد: قرار است بخشی از دارایی ایران که بلوکه شده بود به کشور پرداخت شود. در صورت پرداخت این پول قیمت تمامی اجناس کاهش پیدا می‌کند. چون کالاهای فناوری اطلاعات از لحاظ اهمیت چندان ضروری نیستند، مردم به امید کاهش قیمت‌ها دست از خرید برداشته‌اند و این موضوع باعث رکود بازار IT در کشور شده است.
رییس صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی اقلام IT مطرح کرد: درحال حاضر قیمت‌ها منصفانه بوده و 10 تا 15 درصد نسبت به چند ماه گذشته کاهش داشته است.
میرمهدی در مورد اولویت 10 کالاها که بخشی از کالاهای فناوری اطلاعات را تحت تاثیر قرار می‌دهد اظهار کرد: صنف IT به اولویت 10 عادت کرده است. درحال حاضر کالاهایی که در اولویت 10 قرار دارند با ارز آزاد وارد کشور می‌شوند و در صورت برداشتن کالاهای فناوری اطلاعات از اولویت 10 قیمت این کالاها کاهش اندکی را تجربه می‌کند. درحال حاضر در کشور ما هرگونه کالای IT به وفور پیدا می‌شود و خوشبختانه در این زمینه با هیچ مشکلی رو به رو نیستیم.
وی همچنین در مورد مالیات این صنف گفت: در رابطه با اصلاح وضعیت مالیاتی جلساتی را داشتیم و وعده‌های خوبی نیز در این زمینه داده شد اما متاسفانه فرد مورد نظر را عوض کردند و این موضوع باعث می‌شود بسیاری از صحبت‌های ما به هیچ تبدیل شود.
رییس صنف فناوران رایانه تهران در پایان ابراز امیدواری کرد و افزود: امیدواریم دولت در سال 93 بازار را نسبت به قبل بسنجد تا در مورد این صنف بی‌انصافی صورت نگیرد. در زمینه مالیات معتقدیم همه باید مالیات بدهند اما باید سیستم مالیاتی کشور با دقت بیشتری این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.
 


منبع : اقتصادآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط کسب و کار