دانش‌آموزان ‌چه ‌غذاهایی ‌نخورند؟

کد خبر 12161 - 1392 11 | تاریخ: 982 روز پیش-1392/11/28 | ساعت: 18:47

 

یک متخصص آموزش سلامت مدارس گفت: توصیه می‌شود در مدرسه و خانه از مصرف بی‌رویه مواد شور جلوگیری شود.

مهناز تسلیمی، متخصص آموزش سلامت مدارس اظهار داشت: توصیه می‌شود در مدرسه و خانه از مصرف بی‌رویه مواد شور جلوگیری شود؛ چرا که باعث افزایش بیماری‌های قلبی، فشار خون و چاقی می‌شود و تمرکز بچه‌ها با خوردن مواد شور کم می‌شود.

*مصرف فست‌فودها سبب چاقی می‌شود تسلیمی افزود: مصرف بعضی از فست‌فودها و کنسروها، سیب‌زمینی‌های سرخ شده با انواع سس‌های تند، نوشابه‌های گازدار، شکلات و شیرینی‌جات پر خامه و تنقلات بی‌ارزش، مصرف مداوم غذای کباب‌شده و سرخ‌شده سبب انواع چاقی شده و دانش‌آموزان می‌توانند با حذف کردن بعضی از این مواد غذایی، تغذیه سالمی داشته باشند.

وی گفت: در موقع غذا خوردن، شستن دست‌ها و مسواک زدن مرتب لازم است تا بتواند یک تغذیه سالمی را برای دانش‌آموزان ایجاد کند و تحرک بدنی نیز در کنار آن از چاقی آنها جلوگیری کند. این متخصص آموزش سلامت مدارس اضافه کرد: توصیه می‌شود خانواده‌ها گروه‌های غذایی را بشناسند؛ مثل گوشت، ماهی، شیر و لبنیات، میوه و سبزیجات گروه‌های مهم هستند که باید به صورت روزانه استفاده کنند.

 دانش‌آموزان از مصرف خودسرانه هرگونه دارو و مکمل‌های غذایی خودداری کنند تسلیمی بیان داشت: خوردن مایعات به تعداد 5 تا 8 لیوان به صورت روزانه توصیه می‌شود و به‌ دانش‌آموزان توصیه می‌کنیم با کنترل قند و وزن خودشان به روش علمی که در مدرسه امکان آن است، وضعیت سلامت تغذیه‌ای خودشان را رصد کنند. وی گفت: دانش‌آموزان در دوران بلوغ و فصل امتحانات یا در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص به ویژه آنهایی که ورزشکار هستند با متخصص‌های تغذیه و بهداشتی مشاوره کنند و از مصرف هرگونه دارو و مکمل‌های غذایی به صورت خودسرانه خودداری کنند.

 


منبع : داروغذا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 2 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار