خطر سبزه گره زدن برای طبیعت: کاهش اکسیژن هوا

کد خبر 12169 - 1392 11 | تاریخ: 1373 روز پیش-1392/11/28 | ساعت: 20:47

گره زدن سبزه در روز سیزده نوروز رسمی خرافی و زیان آور است ، که متاسفانه این رسم یکی از رسوم جا افتاده در ایران است . یکی از مهم ترین زیان های گره زدن سبزه ، آسیبی است که به سبزه های جوان میرساند و باعث الودگی محیط زیست به خاطر این که این سبزه دیگر عمل فتوسنتز انجام نمیدهد و اکسیژن تولید نمیکند و دی اکسید کربن نمی گیردو این که امکان رشد سبزه در ان محل کم میشود و این ها همه طبیعت را نابود میکند ، دوم راضی نبودن صاحب ان مکان ، که در زمین خود سبزه کاشته و دیگران ان ها را نابود میکنند و خود این یکی از بزرگ ترین گناهان به شمار میرود و تصرف و غصب اموال مردم و پایمال کردن حق الناس میشود.

 

ادعا می کنیم که دوستدارطبيعت هستيم ! لیک بعضاُ روي سبزه هاميدويم , پاي كوبي كرده و چوب درختان را براي افروختن آتش مي شكنيم. برتن نحيف نهال هاي نوپا طناب تاب ميبنديم و بيشترين خدمتي كه به طبيعت مينماييم گره زدن سبزه ها يابهتر بگوييم آسيب رساندن به آنهاست براي گشايش بخت واقبال!

 

ودر پايان روز بابه جا گذاشتن انبوهي از زباله هاي يكبار مصرف كه صدهاسال براي تجزيه شدنشان وقت ميگيرد محل را باخاطره اي به ظاهر خوش ترك مينماييم وبزرگترين آسيب را باپراكنده شدنشان به دامان طبيعت زيبا ميرسانيم. وتاسف بار اینکه از سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام می گردد طبق سوابق در روز طبیعت در حوالی تهران حدود ۱۰هزار تن زباله پراکنده می گردد ودر گرگان تخریب طبیعت در این روز ده برابر روزهای دیگر است ومسلماْ در سایر مناطق کشور نیز وضعیت بهتر نیست !.

 

و سوم خداوند بر همه چیز قادر است و خود صدای بندگانش را میشنود و دعای ان ها را اجابت میکند و این که انسان دعای خود را با سبزه بگوید اول این که نا خواسته برای خداوند (نعوذ بالله)شریکی قرار داده و دوم خدارا ناتوان دیده که به غیر او توسل کرده و سوم با وجود کثیر بودن پیامبران و امامان معصوم که پیش خداآبرو دارند چیز دیگری که از خود انسان هم پایین تر هست را به تعبیری واسطه قرار داده.

به امید این که همه این موضوع را درک نمایند و خرافات را از خود دور کنند

X


منبع : noori1331 وبلاگ

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری