نمایش سه پویانمایی از کانون پرورش فکری در امریکا

کد خبر 12193 - 1392 11 | تاریخ: 1372 روز پیش-1392/11/28 | ساعت: 22:19

به گزارش سینماپرس، در دوره جدید جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان سیاتل آمریکا، ۱۳۰ فیلم از ۳۲ کشور جهان انتخاب و بر روی پرده رفت. بر همین اساس، در بخش فیلم کوتاه این جشنواره، فیلم‌های منتخب بر اساس موضوع‌های خاص طبقه‌بندی و اکران ‌شد و فیلم «روباهی که بدنبال صدا رفت» به کارگردانی فاطمه گودرزی در بخش «برایم یک داستان به تصویر بکش» با ۱۱ فیلم کوتاه انیمیشن از ۸ کشور جهان به نمایش گذاشته ‌شد.

همچنین فیلم «ماه مهربان» به کارگردانی نازنین سبحان‌سربندی در بخش «بال بگشای» به همراه ۱۶ فیلم از ۱۰ کشور و فیلم «ننه کلاغه و روباهه» به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده در بخش «داستان‌های قد بر افراشته» با ۶ فیلم از ۶ کشور اکران ‌شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال ۹ اثر کوتاه انیمیشن با عناوین «داستان زندگی پرثمر و افتخارآمیز مداد قرمز»، «ماه مهربان»، «صفر»، «ننه کلاغه و روباهه»، «عروسیه عروسیه»، «کشاورز و روبات»، «روباهی که بدنبال صدا رفت»، «کچل کفترباز»، «کدو قلقله زن» در این جشنواره شرکت کرد که از این میان سه فیلم پذیرفته و نمایش داده ‌شد.

این جشنواره توسط انجمن فیلم Northwest هر ساله در ماه بهمن (فوریه) برگزار می‌شود. این انجمن یک نهاد غیرانتفاعی است که به نمایش بهترین فیلم‌های بلند و کوتاه تولید شده برای کودکان و نوجوانان از فیلم‌سازان سراسر دنیا اختصاص دارد.امسال قرار است در دو سینمای این انجمن، فیلم‌های منتخب برای عموم علاقه‌مندان و گروهی از دانش‌آموزان مدارس شهر سیاتل اکران شود. برگزار کنندگان جشنواره سیاتل آمریکا همچنین در نظر دارند با ویژه برنامه‌ای برای مدارس در روزهای دوشنبه تا جمعه تا ابتدای ماه مارس اکران‌های متعددی داشته باشند.


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر