رضاداد: سینما یکی از مولفه‌های مهم جوامع پیشرفته است

کد خبر 12198 - 1392 11 | تاریخ: 1373 روز پیش-1392/11/28 | ساعت: 22:31

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: سینما یکی از مولفه‌های مهم جوامع پیشرفته است، باید فضای لازم برای مشارکت مردمی در این حوزه طراحی شود.

به گزارش سینماپرس به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، علیرضا رضاداد در اختتامیه جشنواره فیلم فجر در سالن اشراق زاهدان اظهار داشت: با تجهیز شدن سالن‌های سینما در اقصی نقاط کشور به سیستم دیجیتال هزینه‌های پخش فیلم کاهش یافته و تماشاگران فیلم‌ها را با کیفیت مشاهده می‌کنند.

وی با بیان سینما بزرگ‌ترین رسانه جهان است که قابلیت و ظرفیت فراوانی دارد، افزود: از توان نیروی انسانی خوبی در بخش سینما برخوردار هستیم، اما این نیروی انسانی در خدمت سینمای کشور نیست و در تلویزیون و سینمای خانگی فعال هستند که این کم لطفی در حق سینمای کشور به حساب می‌آید.

دبیر جشنواره فیلم فجر ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش سینما امکان پذیر است اما برگشت سرمایه برای ما مهم است، آنچه که ما با آن مواجه هستیم محدودیت در پخش فیلم‌های سینمایی به دلیل نبود سینما است، امیدواریم در دولت تدبیر و امید این مشکل برطرف شود و از این سرمایه بی‌نصیب و بی‌بهره کنیم.

رضاداد به معماری جدید ساخت سالن سینما اشاره کرد و گفت: طبق دستور العملی در ساخت و ساز جدید سرانه صندلی سینما تعریف شده است.

وی افزود: با توجه به محدویت منابع مالی برای ساخت سینمای جدید، ظرفیت موجود سینما اشراق زاهدان از طریق شبکه هامون اطلاع رسانی شود تا شاهد حضور تماشاگر بیشتر در این سینما باشیم و بتوانیم هفته‌ای یا دو هفته‌ای یک فیلم در سالن اشراق زاهدان اکران کنیم.

دبیر جشنواره فیلم فجر اذعان داشت: پخش فیلم در سینماهای کشور با همکاری متقابل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و بنیاد سینمایی فارابی بستگی دارد.

حجت‌الاسلام عباس دانشی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر در سالن اشراق زاهدان گفت: 20 فیلم جشنواره فجر به مدت 10 روز در چهار سانس سالن اشراق زاهدان اکران شد.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان تنها سالن مجتمع فرهنگی و هنری زاهدان میزبان تماشاگران فیلم‎‎‌های جشنواره فیلم فجر بود اما با وجود این، 6 هزار نفر از فیلم‌های جشنواره دیدن کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری این جشنواره اکران فیلم‌ها در سالن اشراق استمرار داشته باشد و این مستلزم حضور پررنگ شما علاقه‌مندان به سینما در سالن است.

وی ادامه داد: اکنون بهار جشنواره‎های فرهنگی و هنری در استان سیستان و بلوچستان داریم چراکه هم‌اکنون جشنواره موسیقی و هنرهای تجسمی فجر و نمایشگاه کتاب در حال برگزاری است.

گفتنی است، در پایان این مراسم کتاب عکس سیستان و بلوچستان شامل آثاری از هشت عکاس برتر استان از جمله مهدی نجارپیشه، محمود میربزرگ، رحیم رضایی‌زاده، مسعود شیخ‌ویسی، صادق سوری، احمد درگی و احمد نبی‌زاده رونمایی شد.


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر