معرفی برگزیدگان آواز جمعی جشنواره فجر

کد خبر 12432 - 1392 12 | تاریخ: 1370 روز پیش-1392/12/01 | ساعت: 23:43

 گروه سونات جایزه نخست بخش رقابتی آواز جمعی بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر را به خود اختصاص داد.
 همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره بیست و نهم موسیقی فجر که شامگاه پنجشنبه (اول اسفند ماه) در تالار وحدت برگزار شد، برگزیدگان بخش آواز جمعی معرفی شدند.
در این بخش بر اساس آرای هیات داوران،جایزه اول این بخش شامل تندیس زرین جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی 9 میلیون تومانی به گروه کر آوازی سونات تعلق گرفت.
این گروه در سال 1388 با رهبری محسن بافنده به منظور معرفی و ترویج موسیقی کلاسیک کار خود را آغاز کرد. گروه آوازی سونات جشنواره بیست و هفتم موسیقی با نامزد شدن برای دریافت تندیس این جشنواره پشت سر گذاشته است.

IMAGE635282400088144530 Copy
این گروه در جشنواره بیست و هشتم مقام سوم را کسب کرد و عنوان برگزیده پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی مقاومت از جمله افتخارات این گروه است.
این گروه 29 بهمن ماه ساعت 18 و 30 در تالار رودکی به صحنه رفته است.
جایزه دوم این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی شش میلیون تومانی به گروه کر صمات به سرپرستی آزاده عظیمی اهدا شد.
گروه کر صمات در مرداد 1379 به رهبری آزاده عظیمی و با هدف اجرای قطعات کرال چهارصدایی از آهنگسازان بزرگ جهان کار خود را در شهر شیراز آغاز کرد.
این گروه تا کنون با اجراهای متعدد کنسرت و همکاری با نوازندگان برجسته ای از کشور آلمان به صحنه رفته است. کسب مقام نخست در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از جمله افتخارات این گروه است.
گروه کر صمات 28 بهمن ماه ساعت 19 و 15 دقیقه در تالار رودکی به صحنه رفته است.
جایزه سوم این بخش سوم شامل لوح تقدیر و جایزه سه میلیون تومانی به طور مشترک به گروه های گروه کر آرارات به سرپرستی آراکس خاچاطوریان و و سوم گروه کر انجمن موسیقی خراسان رضوی (صبا) به سرپرستی محمد یوسفی اهدا شد.
گروه کر آرارات حدود 10 سال پیش با رهبری آراکس خاچاطوریان تشکیل شد، گروه با اجرای آثار مشهور آهنگساران بزرگ همچون موتسارت، شوبرت و نظایری از این دست به صحنه رفته است.
اجرا در سال 1386، سال 1387، جشنواره موسیقی کرال 1391 و جشنواره بزرگداشت کومیتاس (آهنگساز ارمنی) از جمله تجربیات اجرایی این گروه به شمار می رود.
این گروه روز 27 بهمن ساعت 19 و 15 دقیقه در تالار رودکی به صحنه رفت.
همچنین گروه کر انجمن موسیقی خراسان رضوی (صبا) به سرپرستی محمد یوسفی در اوایل پاییز 1391 با هدف گردهم آوردن خوانندگان مستعد کر در مشهد آغاز به کار کرد. کارنامه اجرایی این گروه برگزاری کنسرت در شهرهای مختلف کشور به چشم می خورد.
این گروه 28 بهمن ماه ساعت 18 و 30 دقیقه در تالار رودکی به صحنه رفته است.
جوایز این بخش توسط هیات داوران بخش آواز جمعی جشنواره موسیقی فجر متشکل از وارطان ساهاکیان، مهدی شمس نیکنام و رازمیک اوحانیان به برگزیدگان اهدا شد.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از 24 بهمن ماه در تهران و 6 استان آغاز شده، هم اکنون مراسم پایانی خود را در تالار وحدت پشت سر می گذارد.


منبع : ایرنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار