5نکته که لازم است برای سلامت قلب تان بدانید

کد خبر 12468 - 1392 12 | تاریخ: 1306 روز پیش-1392/12/02 | ساعت: 17:21

چندنکته مهم برای حفظ سلامت قلب تان !!!

ghalb Copy

متخصصان قلب در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهآیو می گویند، پنج نوع رقم یا اعداد وجود دارد که شما باید بدانید تا بتوانید به حفظ سلامت سیستم قلبی - عروقی خود کمک کنید.دکتر مارتا گولاتی، مدیر قسمت پیشگیری بیماری قلب و عروق و سلامت قلب و عروق زنان در بیمارستان قلب روس ایالت اوهآیو می گوید: اینها رقم هایی هستند که پزشکان برای ارزیابی شخص در ابتلا به بیماری قلبی استفاده می کنند. وقتی شما این رقم ها را در خودتان کنترل می کنید، این امکان را به شما می دهد تا با پزشکتان برای بهبود سلامت قلب خود همکاری کنید.گولاتی میگوید: مهمترین رقم های مرتبط با سلامتی قلب که شما باید بدانید عبارتند از:

فشارخون:

آن نیروی خون در مقابل دیواره های عروقی است. که با دو شماره اندازه گیری می شود، فشار سیستولیک که همان ضربان قلب است، و فشار دیاستولیک که همان استراحت قلب بین ضربان است. یک فشار خون طبیعی زیر 120/80 است. اگر بیشتر از این باشد با پزشکتان صحبت کنید. تغییراتی کوچک در سبک زندگی تان می تواند به شما کمک کند تا فشار خون خود را پایین بیاورید و چندان نیاز به خوردن دارو پیدا نکنید.

تناسب بین قد و وزن(BMI):

شاخص تعیین کننده تناسب بین قد و وزن بدن، شاخص قابل اطمینانی برای سنجش میزان چربی بدن در نظر گرفته شده است. با استفاده از یک حسابگر آنلاین BMI،رقم مناسب خود را می توانید پیدا کنید. یک BMI کمتر از 18.5 کمبود وزن است و زیر 25 نرمال می باشد.BMI 25 تا 29 اضافه وزن است و 30 یا بیشتر از آن رقم، چاق در نظر گرفته می شود. گولاتی می گوید که دانستن اینکه شما کجای این طیف قرار دارید خیلی مهم است، زیرا گاهی اوقات مردم فکر میکنند که وزنشان مناسب است، اما آیا وزنشان متناسب با قدشان می باشد؟

دور کمر:

چربی اطراف شکم احتمال بیماری قلبی و نوع دیابت 2 را افزایش می دهد. دور کمر خود را روی ناف اندازه گیری کنید، نه روی جایی که کمر شلوارتان قرار دارد. گولاتی در این مورد می گوید: زنان باید کمتر از 35 اینچ و مردان باید کمتر از 40 اینچ دور کمرشان باشد.

کلسترول:

در حالی که بدن تمام کلسترول مورد احتیاج را می سازد، میتوانیم آن را به راحتی در غذا بدست بیاوریم. کلسترول بالا می تواند منجر به بیماری قلبی و آترواسکلروز شود یا در رگ ها پلاکت بسازد. گولاتی میگوید که این مهم است که تعداد کلسترول بدن خود را بدانید و چگالی لیپوپروتئین یا شماره LDL خود را کاهش دهید. کلسترول بد می تواند باعث مشکلاتی شود. شماره کلسترول سالم زیر 200 است. و LDL سالم عددی زیر 100 دارد.

قند خون:

عدد قند خون به پزشکان می گوید که چه اندازه گلوکز در خون وجود دارد. میزان بالای قند خون منجر به دیابت می شود که خطر ابتلا به بیماریهای قلبی - عروقی را بالا می برد. رقم قند خون سالم بعد از 8 ساعت چیزی نخوردن، زیر 100 است.گولاتی می گوید که این اطلاعات مهم هستند.اگر بتوانید هر کدام از این اعداد را کاهش دهید، می توانید بطور کلی خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را کم کنید.

-Dr. Allan Levin

-COLUMBUS, Ohio 

-Wexner

-Martha Gulati

-Ross


منبع : اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 1 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING