سنگ های شفا بخش

کد خبر 12530 - 1392 12 | تاریخ: 1368 روز پیش-1392/12/03 | ساعت: 10:58

عقيق سرخ

سنگ عقيق يا « سنگ عزت نفس » براي تقويت حس احترام به نفس و ارزش قائل شدن براي خويشتن به كار مي رود. رنگ هاي نارنجي تيره اين سنگ به خوبي بيانگر نيروي تقويت كننده چاكراهاي اول و دوم و سوم در اين سنگ است و باعث حس امنيت و عشق به خويشتن مي شود.

رگه هاي صورتي رنگ موجود در اين سنگ، عشق و علاقه را در بين والدين و فرزند تقويت مي كند. اين سنگ همچنين براي بيماريهاي پوستي از جمله آكنه بكار مي رود. براي اين كار بايد سنگ را در بالاي پوست نگه داشته و براي مدت چند دقيقه بصورت دايره وار حركت دهيد.

سنگ شفاف ( حجرالبرق)

حجرالبرق يا « سنگ رهبري »‌ يك سنگ تقويت كننده و نيرودهنده است كه انرژي قلب را احيا مي كند و ميان انرژيهاي زنانه و مردانه در بدن تعادل ايجاد مي كند. اين سنگ سبز رنگ است و بسيار دوست داشتني و محافظ قلب است. بسياري از بچه هايي كه خجالتي ، ترسو و مطيع و سربه زير هستند، براي بازيابي اعتماد به نفس نياز به چنين سنگي دارند.

اين سنگ به شخص كمك مي كند تا فعال باشد و كارش را آنطور كه خودش مي خواهد شروع كند و خلاصه ابتكار عمل را در دست مي گيرد و بچه هايي كه دچار تنگي نفس هستند، به سوي اين سنگ جذب مي شوند زيرا اين سنگ ريه ها را باز مي كند و باعث مي شود احساس سبكي و آرامش كنند.

ياقوت ارغواني

ياقوت ارغواني يكي از بهترين سنگهاي شفابخش است. خاصيت اين سنگ عمدتاً به خاطر اين است كه مي تواند هرنوع احساس منفي را از وجود شخص بيرون بكشد و ضمير او را پاك و شفاف كند. در مورد كودكان مي تواند اضطراب و آشفتگي ناشي از بلوغ، يا هرنوع غم و افسردگي مربوط به شكست تحصيلي، يا شنيدن اخبار ناخوشايند مثل طلاق يا مرگ ، و غيره را در آناه از بين ببرد. ياقوت ارغواني در اين گونه موارد تمام احساسات منفي را به طرف خود جذب ميكند و به كودك آرامش مي بخشد. براي بچه هايي كه ناتواني هاي گوناگون دارند و يا دچار مشكلات جسمي و روحي هستند چند تكه سنگ ياقوت ارغواني در اتاق آنها باعث مي شود اين نيروهاي منفي از وجود آنها تخليه شود و اتاق آنها به يك وضعيت آرام و متعادل برگردد. براي درمان دردهاي موضعي، سنگ ياقوت ارغواني را به طور مستقيم به مدت 20 دقيقه در روي محل درد يا اطراف آن بگذاريد تا تسكين يابد.

 


منبع : نیک صالحی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 6 چند است؟

ADVERTISING