طوبای زرین در دست 15 هنرمند

کد خبر 12554 - 1392 12 | تاریخ: 1365 روز پیش-1392/12/03 | ساعت: 12:36

سیدعباس میرهاشمی دبیر کل ششمین جشنواره تجسمی فجردرگفت وگو با خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: مراسم اختتامیه ششمین جشنواره تجسمی ساعت 18:30 روز یکشنبه 4 اسفندماه در تالار وحدت برگزار می شود.
او افزود: دراین مراسم علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، دبیرکل جشنواره و تعدادی از پیشکسوتان سخن خواهند گفت.
tandis92 Copy
او افزود: در این مراسم 6 تن از مفاخر هنرهای تجسمی نشان عالی هنری دریافت خواهند کرد و در ادامه مراسم برگزیدگان این دوره از جشنواره تقدیر خواهند شد که در این دوره از 45 هنرمند تقدیر خواهد شد و 15 هنرمند نشان طوبای زرین را دریافت خواهند کرد.
به گفته میرهاشمی دراین دوره به برگزیدگان اول طوبای زرین جشنواره، دیپلم افتخار و 6 میلیون تومان، نفر دوم دیپلم افتخار و 5 میلیون تومان و به نفر سوم دیپلم افتخار و 4 میلیون تومان اهدا خواهد شد.
میرهاشمی افزود: همچنین درمراسم اختتامیه کتاب جشنواره رونمایی خواهد شد.
به گفته میرهاشمی در این دوره از جشنواره چون دربرنامه ریزی های اولیه برنامه ای برای تقدیر از رسانه های برگزیده نداشتیم و در طول برگزاری جشنواره چنین تصمیمی گرفتیم و در شورای سیاست گذاری چون نتوانستیم به نظر قطعی در این خصوص برسیم در این دوره از هیچ رسانه تقدیر نمی کنیم اما قصد داریم در سال های آتی این بخش را به برنامه های فجر اضافه کنیم.
او درباره زمان اتمام جشنواره تجسمی فجر در سایر استان ها گفت: جشنواره تجسمی فجر از 21 بهمن ماه در استان ها آغاز شد و با توجه به برنامه ریزی استان ها این جشنواره به پایان خواهد رسید اما در تمام استان ها این بخش تا پایان اسفندماه به اتمام خواهد رسید.
میرهاشمی درباره مجری مراسم اختتامیه ششمین جشنواره تجسمی فجر گفت: هنوز مجری مراسم پایانی قطعی نشده است، اما 3 گزینه برای این مراسم وجود دارد. احتمال دارد این مراسم با دو مجری برگزار شود.
دبیرکل ششمین جشنواره تجسمی فجر در خصوص مشخص شدن دبیر کل دوره هفتم گفت: هنوز صحبتی مبنی بر اعلام دبیر دوره بعد صورت نگرفته است و این موضوع از سوی معاونت هنری ارشاد اعلام خواهد شد.


منبع : خبرگزاری هنر ایران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر