بم را به برنامه سفرهای نوروزی بازگردانید

کد خبر 12630 - 1392 12 | تاریخ: 1365 روز پیش-1392/12/04 | ساعت: 11:09

راهنمایان گردشگری سراسر کشور با تشکیل حلقه انسانی که BAM IS ALIVE' را نشان می داد از زنده بودن بم برای جهانیان سخن گفتند و خواستار بازگشت این مقصد در بسته های سفرهای ورودی شدند.

 این روزها کرمان میزبان بیش از 700 گردشگر و راهنمای گردشگری است که برای شرکت در هفتمین جشن راهنمایان گردشگری حاضر شده اند


البته نه تنها کرمان بلکه شهر بم و ارگ جدید و قدیم و سایر شهرهای استان کرمان با برگزاری این جشن و حضور صدها گردشگر در این استان جانی دوباره گرفته است چراکه پس از زلزله بم و معرفی این مسیر به عنوان مسیری نا امن ، بم و به نوعی کرمان از بسته های سفر خارج شدند چنانکه به گفته "ابراهیم پورفرج" رییس جامعه تورگردانان ایران، زمانی تورهای ورودی یک شب در بم اقامت داشتند و یک شب در یزد اما از زمانی که کرمان به عنوان مقصدی نا امن معرفی شده است تورهای ورودی دو شب در یزد اقامت می کنند این درحالی اس که می توان با معرفی دوباره بم به عنوان مقصدی امن این مقصد را به بسته های سفر بازگرداند.


البته راهنمایان گردشگری سراسر کشور با تشکیل حلقه انسانی که BAM IS ALIVE" را نشان می داد از زنده بودن بم برای جهانیان سخن گفتند و خواستار بازگشت این مقصد در بسته های سفرهای ورودی شدند.


"حسین زین الصالح" فرماندار بم نیز با اشاره به قدمت هزاران ساله بم از حضور راهنمایان گردشگری در این شهر ابراز خرسندی کرد و زنده بودن بم و آمادگی آن برای پذیرش گردشگران سخن گفت.

به گفته او، امروزه پس از گذشت 10 سال از زلزله بم، رویکرد این شهر به گونه ای دیگر رقم خورده و تمام آثار تاریخی و گردشگری آن برای پذیرش گردشگر محیا شده است. بمی ها نیز از راهنمایان گردشگری انتظار دارند تابه عنوان سفیران آنها به معرفی این مقصد بپردازند و برای بم گردشگر جذب کنند. مراکز اقامتی نیز این آمادگی را دارند تا با کمترین قیمت بهترین کیفیت را ارائه دهند.


منبع : chn

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری