منوچهر معتبر : مستندهای جشنواره تجسمی فجر فیلمی جالب توجه نداشت

کد خبر 12718 - 1392 12 | تاریخ: 1389 روز پیش-1392/12/04 | ساعت: 21:09

داور بخش مستند ششمین جشنواره تجسمی فجر گفت: امسال در مقایسه با تعداد آثار رسیده فیلمی‌ که به لحاظ موضوع و سوژه تکان دهنده و جالب توجه باشد به چشم نمی‌خورد.

به گزارش سینماپرس منوچهر معتبر؛ هنرمند نقاش و داور فیلم های مستند ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر گفت: تعداد زیادی از فیلم های مستند تجسمی این دوره جشنواره  درباره اسطوره‌ها و آثار تاریخی ما بود. تعدادی از فیلم‌ها هم گزارش‌هایی از شخصیت‌های هنری بود که این شخصیت‌های هنری هم عموما هنرمندان هنرهای سنتی ما بودند که معمولا با عشق و خودآموخته به این حرفه مشغول هستند. اما در مقایسه با تعداد آثار رسیده فیلمی‌ که به لحاظ موضوع و سوژه تکان دهنده و جالب توجه باشد به چشم نمی‌خورد.

معتبر ادامه داد: البته آثاری بودند که می‌تواند مبنای کارهای پژوهشی باشد و در این مورد به کار بیاید. هر چند متاسفانه همین کارها هم خوب به نمایش در نمی‌آید و در جامعه دیده نمی‌شود برای همین شاید جریان سازی نمی‌شود. در حالی که همین فیلم‌ها می‌تواند در مدارس ما نشان داده شود. در واقع من اثر امروزی در میان آثار ندیدم.

معتبر افزود: بخش فیلم های مستند هنرهای تجسمی جشنواره فجر تداوم  و برنامه داشته باشد و در فراخوان مشخص تر راه را به مستندسازان نشان داده شود. اختصاص امکانات مادی برای این بخش  به این موضوع كمك می كند، اما در هر حال باید کاری کنیم که فیلم‌ها تازگی داشته باشد. الان کارها برای یک پژوهشگر شاید شایان توجه باشد اما برای جوانان شاید گیرایی زیادی نداشته باشد.


منبع : cinemapress.ir

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر