آپلود مغز برای زندگی در جهان مجازی

کد خبر 12836 - 1392 12 | تاریخ: 1363 روز پیش-1392/12/05 | ساعت: 15:01

ری کورزویل پیشگوی دنیای معاصر ، باهوش‌ترين و خلا‌ق‌ترين آينده‌پژوه زمين، بر این باور است که بین سالهای 2040 تا 2045، انسانها قادر خواهند تا محتویات مغز خود را به معنای واقعی کلمه در یک رایانه آپلود کنند.

وی همچنین به تکینگی اعتقاد دارد؛ یک لحظه فرضی در زمان که در آن هوش مصنوعی به نقطه‌ای بالاتر از از حد انسانی پیشرفت خواهد کرد و اساسا تمدن و حتی شاید ذات انسان را تغییر خواهد داد.

اگرچه ممکن است این ایده بنظر تخیلی بیاید اما یک میلیاردر روسی از برنامه‌های جنجالی برای آپلود مغز خود تا سال 2045 و در پی آن، جاویدان شدنش خبر داده است.

دیمیتری ایتسکوف 32 ساله بر این باور است که فناوری به وی اجازه خواهد داد تا برای همیشه در یک بدن هولوگرامی زنده بماند.

بر اساس این طرح، اولین نسل بدنهای آندرویدی از قابلیتهای ابرانسانی برخوردار خواهند بود.

قابلیت نامرئی‌سازی انسان

نامرئی‌سازی همیشه در بالای لیست آرزوهای انسانها قرار داشته و محققان تاکنون تلاش بسیار برای واقعی کردن آن با شنلهای نامرئی داشته‌اند. در یکی از تازه‌ترین مثالها، مهندسان یک جسم را با آنتنهای کوچکی پوشاندند که در مجموع یک میدان الکترومغناطیسی را تابانده و امواج پراکنده شده از آنرا خنثی می‌کند.

محققان دانشگاه تورنتو بر این باورند که ابداع آنها می‌تواند برای پنهان کردن خودروهای نظامی و اجرای عملیات نظارتی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین با پیشرفته‌تر شدن این فناری، می‌توان آنرا برای نامرئی‌سازی اجسان در چشم انسان مورد استفاده قرار داد.

محققان دیگر در حال کار بر روی رویکردهای متفاوتی مانند نمایشگرهایی هستند که از یک دوربین برای ثبت آنچه در پشت فرد اتفاق افتاده و سپس نمایش آن بر روی صفحه استفاده می‌کنند


در پایان قرن بیست و یکم عملا مرگ و میر وجود نخواهد داشت. ما انسان ها با استفاده از مزایای فنآوری انتقال مغز جاودان می شویم. تا کنون حیات و زندگی ما به طول عمر سخت افزارمان گره خورده بود. وقتی سخت افزار در هم می شکست کار ما تمام بود. اما وقتی که از مرز بگذریم و خود را درون فنآوری رایانه جای دهیم، ذهن ما به تکامل خود ادامه خواهد داد. امروزه نرم افزار ما نمی تواند رشد کند. زیرا درون مغزی مرکب از تنها ۱۰۰ تریلیون اتصال و سیناپس گیر افتاده است.
 

عمر نرم افزار ما در آینده دیگر به بقای مدار محاسباتی مغزمان وابسته نخواهد بود. در واقع روزی خواهد رسید که هویت و بقای انسان از سخت افزار و بقای آن مستقل خواهد شد. جهانی را مجسم کنید که تفاوت بین انسان و ماشین محو می شود. جهانی که مرز میان بشریت و تکنولوژی رنگ می بازد. قرن بیست و یکم به روایت ری کوزویل وعده زمانی را می دهد که پیوند هوش انسان با هوش مصنوعی ماشین بنیان زندگی بشر را گسیخته کرده و آن را دگرگون می سازد


منبع : .kanoon

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 8 چند است؟

ADVERTISING