برگزیدگان ششمین جشنواره تجسمی فجر جوایز خود را دریافت کردند

کد خبر 12874 - 1392 12 | تاریخ: 1012 روز پیش-1392/12/05 | ساعت: 20:14

به گزارش سینماپرس برگزیدگان ده رشته جشنواره تجسمی فجر امشب طی مراسمی در تالار وحدت تجلیل شدند.

هیأت داوران رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سرامیک هنری، مجسمه، تصویرسازی، کاریکاتور، پوستر، عکس و فیلم مستند هنرهاي تجسمي نفرات اول تا سوم  این رشته‌ها را به ترتيب زير اعلام كردند:

نقاشی:

رتبه اول: سیده‌فاطمه شاکری (۳۲ ساله) / استان مازندران/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و۶۰ ميليون ريال جایزه‌ نقدی

رتبه دوم: مریم عبدالهی (۲۸ ساله) / استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه‌ نقدي

رتبه سوم: محمود باجلان (۴۳ ساله) / استان البرز/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

خوشنویسی (گرایش نستعلیق):

رتبه اول: علی خیری حبیب‌آبادی (۳۶ ساله)/ استان اصفهان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: صفر گالشی(۳۲ ساله) /استان اردبيل/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: سلیمان میری (۲۷ ساله)/ استان لرستان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

خوشنویسی (گرایش شکسته نستعلیق):

رتبه اول: ذبیح‌الله لولوئی مهر (۳۱ ساله) / استان البرز// تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و  ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: بهادر پگاه (۲۵ ساله)/ استان قزوین/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: رضا امینی (۳۲ ساله) / استان قزوین/  دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

خوشنویسی (گرایش نسخ و ثلث):

رتبه اول: مجید داستانی (۳۳ ساله) /استان قم/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: محمدتقی اسدی (۳۵ ساله)/ استان قم/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: فرهاد شیرخانی (۴۶ ساله) /استان خراسان رضوی/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

نگارگری (گرایش نگارگری):

رتبه اول: حسین حبیبی (۳۹ ساله)/ استان تهران/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: طيبه نداف (۲۷ ساله)/ استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: سمیرا  سیدفتاحی (۲۴ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

نگارگری (گرایش گل و مرغ):

رتبه اول: اكرم ضيايی(۳۲ ساله)/ استان تهران/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: محمدرضا آقامیری(۲۴ ساله) /استان البرز/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: مجید فتاحی(۳۷ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

نگارگری (گرایش تذهیب):

رتبه اول: بهرام مهربان کردستان (۴۱ ساله) /استان كردستان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: مریم لبانی مطلق (۳۵ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: نسرین آقامیری (۳۲ ساله) /استان البرز/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

 سرامیک هنری:

رتبه اول: مجید ضیائی و محمدعلی سجادی/ استان آذربایجان شرقی/  تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: معصومه رضازاده (۳۲ ساله) /استان آذربايجان‌ شرقي/دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: حجت‌الله عسکری الموتی (۲۹ ساله) /استان آذربایجان شرقی/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

مجسمه‌سازی:

رتبه اول: امیرمهدی انصاری(۲۸ ساله) /استان البرز/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: علی خطایی ایلخچی (۳۳ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: پژمان علومی (۳۳ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

تصویرسازی:

رتبه اول: عاطفه ملکی‌جو (۳۷ ساله) /استان تهران/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و  ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: آمنه اربابون (۳۴ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: والنتین جورجیو (۴۴ ساله) /بلغارستان/ دیپلم افتخار و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی کشور

کاریکاتور(گرایش کارتون):

رتبه اول: دیوید ولا (۴۷ ساله) /کشور اسپانیا/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و۱۵۰۰ دلار جایزه نقدی

رتبه دوم: محمود آزادنیا (۲۸ ساله) /استان خراسان رضوی/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: فرزانه وزیری‌تبار (۲۶ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

کاریکاتور (گرایش چهره):

رتبه اول: یاسر خان‌برای (۲۳ ساله) /استان کردستان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: والتر توسکانو (۴۰ ساله) /کشور پرو/ دیپلم افتخار و ۱۲۰۰ دلارجایزه نقدی

رتبه سوم: عباس محمدی خوزانی (۳۷ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

پوستر:

رتبه اول: داود صفری (۲۳ ساله) /استان گلستان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه دوم: عطا محمدی (۲۴ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: منصور مقدم کوهی (۲۶ ساله) /استان زنجان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

عکاسی:

رتبه اول: فاطمه شفیعی /استان تهران/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی (۴۱ ساله)

رتبه دوم: مسعود محمدی (۳۲ ساله) /استان خوزستان/  دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی

رتبه سوم: آرش صحرانورد (۲۱ ساله) / استان مرکزی/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی

فیلم:

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره «پژمان مظاهری‌پور»؛ کارگردان فیلم «دستگرد یزد شاپوران»، دیپلم افتخار، ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی و نیز ۵۰ میلیون ریال جایزه حمایتی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی به خاطر استفاده هنرمندانه و خلاقانه از عناصر هنرهای تجسمی در فیلم مستند

جایزه‌ ویژه‌ هیأت داوران به «محمدرضا فرطوسی»؛کارگردان فیلم مستند «چشم‌ها»، دیپلم افتخار و ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی به همراه جایزه حمایتی پنجاه میلیون ریالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی 

دبیر بخش فیلم مستند جایزه ویژه دبیر شامل دیپلم افتخار و ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی راد به نویسنده و کارگردان فیلم مستند «خوابگرد»، «محمدرضا عینی» اهدا کرد.

پژوهش:

«قاسم سیاسر»؛ پژوهشگر فیلم مستند «میرزا»، جایزه جشنواره شامل دیپلم افتخار و ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی

تصویربرداری:

«مجید عاشقی»؛ تصویربردار فیلم مستند «تنها یکی درخت‌ام»، جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره شامل دیپلم افتخار و ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر