ویرایش چهارم استاندارد2800

کد خبر 12973 - 1392 12 | تاریخ: 1363 روز پیش-1392/12/06 | ساعت: 15:32

عضو کمیته دائمی و اجرایی استاندارد 2800 با بیان اینکه مفاهیم جدید تدوین شده در ویرایش چهارم استاندارد 2800 بسیار کاملتر و منظم تر از ویرایش قبلی است ، گفت: در تهیه پیش نویس ویرایش چهارم استاندارد 2800از آیین نامه های روز دنیا و نیز آخرین تحقیقات صورت گرفته در کشور الهام گرفته شده است.

 

علی اکبرآقا کوچک در سمینار تخصصی معرفی ویرایش استاندارد 2800 که درمرکزتحقیقات راه،مسکن وشهرسازی برگزارشده بود درباره روند تهیه این پیش نویس ،توضیح داد: برای ویرایش چهارم استاندارد 2800 ابتدا یک سری کار گروه به منظور تحقیق و بررسی درباره بخش های مختلف آیین نامه تشکیل شد و سپس کارهای لازم بین اعضای این کارگروه ها تقسیم شد که در نهایت با بوجود آمدن هماهنگی های لازم بین اعضای کارگرو ه ها نقطه نظرات و پیشنهادات متعددی در جریان برگزاری حدود 50 جلسه حاصل شد .

 

وی ادامه داد:تمامی پیشنهادات و نقطه نظرات کارگروه ها در کمیته های اجرایی بررسی شد که در نهایت منجر به تهیه و انتشار پیش نویس ویرایش جدید استاندارد 2800 شد .

 

عضو کمیته اجرایی و دائمی استاندارد 2800با بیان اینکه پیش نویس ویرایش تهیه شده به دلیل استفاده از نظر متخصصین و صاحب نظران قطعا دچار تغییراتی خواهد داشت ، اظهار کرد : پس از اینکه پیش نویس مذکور منتشر شود یک نظر خواهی در حجمی بالا از جامعه مهندسی و نیز متخصصین دانشگاهی به عمل آمد و پیشنهادات و نقطه نظرات آنها در باره این پیش نویس جمع آوری شد و در نظر داریم در آینده ای نزدیک طی جلساتی بررسی این پیشنهادات را مورد بررسی قرار دهیم و اصلاحاتی را به عمل بیاوریم .

 

آقا کوچک با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین کارها و اهداف کارگروه تحقیق و بررسی ویرایش استاندارد 2800 شناسایی و رفع نواقص ویرایش قبلی است ، گفت: به طور کلی می توان گفت که تغییرات صورت گرفته در پیش نویس ویرایش جدید باعث منظم تر و کامل تر شدن استاندارد 2800 شده است ، اما نمی توان ادعا کرد که هم اکنون استاندارد مذکور عاری از هر گونه عیب و  نقص است اما به هر حال اصل بر این بوده که ایرادات رفع شود و در این زمینه تمامی استاندارد ها و آیین نامه های مرجع و روز دنیا مورد  بررسی قرار گرفت . همچنین تمامی نتایج تحقیقات و بررسی های انجام شده در کشور نیز از نظر اعضای کارگروه تصمیم گیرنده دور نمانده است.

 

وی افزود: ویرایش چهارم استاندارد 2800 تغییرات بسیار مهم و تاثیرگذاری نسبت به ویرایش قبلی داشته  که این دستاورد به همت محققان صورت گرفته است و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

 


منبع : صما

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط شهرنشینی